AKP binasına saldıran şüpheli AKP'li yöneticinin akrabası çıktı

Diyarbakır Hani ilçesinde bulunan AKP ilçe binasına dün gece molotofkokteyli saldırı düzenlendi. Gözaltına alınan 2 şüpheliden birinin, partinin ilçe yöneticisinin akrabası olduğu ortaya çıktı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Haziran 2021 00:24
AKP binasına saldıran şüpheli AKP'li yöneticinin akrabası çıktı

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde AKP ilçe binasına dün gece yapılan molotofkokteyli saldırıda 2 kişi gözaltına alınmıştı. Sözcü'den Evren Demirdaş'ın haberine göre, AKP ilçe binasına yapılan molotoflu saldırıda gözcülük yapanlardan birinin AKP ilçe yönetim kurulu üyesinin yeğeni olduğu iddia edildi.

İddiayla ilgili sosyal medya hesabında açıklama yapan AKP Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Denli, olayın faillerinden birinin ilçe yönetim kurulu üyesinin akrabası olduğunu kaydetti.

'Devletimize ve milletimize kazandırdık'

Hüseyin Denli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Evet şahsın amcasını yönetimimize alarak devlete ve millete kazandırdık çok şükür… Bizlerin terörden kopartamadığı bu faili de; tıpkı terör üyeliğinden cezaevinde yatmakta olan ablası gibi yargı sistemimiz ıslah edecektir inşallah…” dedi.

'Bizler için aynı kefede değildir'

AKP Sur İlçe Başkanı Murat Unat ise olayla ilgili sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Olayın faillerinden biri, yönetim kurulu üyemizin amcasının torunudur. Suçların ve eylemlerin şahsiliği bizler için asıl olandır. Ablası terörden cezaevinde olan bu kişi ile partimize kazandırdığımız üyemiz, bizler için aynı kefede değildir” ifadelerini kullandı.