Akar açıkladı: Tank Palet Fabrikası özelleşecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Erdoğan’ın talimatıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla kiralanarak özelleşen 1’inci Ana Bakım Fabrikasına gelerek işçilerle görüştü. Bakan Akar, "Gerekli görüşmeyi yaptık

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Akar açıkladı: Tank Palet Fabrikası özelleşecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Erdoğan’ın talimatıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla kiralanarak özelleşen 1’inci Ana Bakım Fabrikasına gelerek işçilerle görüştü. Bakan Akar, "Gerekli görüşmeyi yaptık. Orada faaliyetlerle ilgili gerekli açıklamaları dile getirdik. Biraz önce Sayın Valimizi ziyaret ettik, kendileriyle görüştük, her şey planlandığı gibi ilerliyor'' dedi.

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde Milli Savunma Bakanlığına tahsisli olan 1 milyon 804 bin metrekarelik alan üzerine kurulu MSB Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğüne bağlı 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü kiralanarak özelleşti.

Özelleşme sonrası fabrikada eylem başlatılmasının ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tank Palet Fabrikası'nı ziyaret etti.

Akar, Tank Palet Fabrikası'ndaki incelemelerinin ardından Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'i ziyaret etti.

Bakan Akar ve beraberindeki heyet, Valiliğin makam odasında basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

Bakan Hulusi Akar, yaklaşık 1000 işçinin çalıştığı askeri fabrikanın özelleştirilmesiyle ilgili görüşme sonrası Valilik binası önünde basın açıklaması yaptı. Özelleştirmenin gerçekleşeceğini, ancak işçilerin özlük haklarına zarar gelmeyeceğini belirten Bakan Akar, "Gerekli görüşmeyi yaptık. Orada faaliyetlerle ilgili gerekli açıklamaları dile getirdik. Biraz önce Sayın Valimizi ziyaret ettik, kendileriyle görüştük, her şey planlandığı gibi ilerliyor. Dolayısıyla işçilerimizin rahat olması lazım. Çalışanlarımızın, mühendislerimizin, askerlerin, bölge halkının rahat olması lazım. Herhangi bir sorun yok, her şey ülkenin yararına olacak şekilde. Orada çalışanların hakları hukuku gözetilecek şekilde. Orada çalışanların özlük haklarına herhangi bir zarar gelmeyecek şekilde faaliyetlerimiz sürüyor. Kazasız belasız bitireceğiz inşallah" dedi.

Açıklamanın ardından Bakan Akar, Sakarya Valiliği'nden ayrıldı.

İHA