Genelgede yer almayan içki satan dükkanlar 'mesajla' kapatıldı

Genelgede yer almayan içki satan dükkanlar 'mesajla' kapatıldı
Koronavirüsle mücadele kapsamında gelen kısıtlamalara ilişkin yayımlanan genelgelerde yer almayan içki ve alkol satan dükkanlar kapatıldı.

Ankara Kuruyemişçiler Odası kısıtlama kararının ardından üyelerine gönderdiği mesaj ile hafta sonu için 10.00 ile 17.00 arasında dükkanlarını açabilecekleri bilgisi yer almıştı. Ancak bu sabah Ankara Kuruyemişçiler Odası tarafından gönderilen mesajda Emniyet Genel Müdürlüğü’nün tüm içki ve alkol satan iş yerlerinin hafta sonu kapalı olmasına karar verdiği ifade edilerek, üyelerinin cezai işlem ile karşılaşmamaları için iş yerlerinin “acilen” kapatılması gerektiği bilgisi yer aldı. 

1.jpg2.jpg

Ankara Kurukahveciler ve Kuruyemişçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytaç Sevimli, karara ilişkin şöyle dedi:

“Tekel satan küçük esnaf mağdur durumda. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre, kuruyemişçi esnafımız cumartesi ve pazar günü saat 10.00 ile 17.00 arasında faaliyet gösterecek. Tekel ayrımı genelge içeriğinde yoktur ama sabah kuruyemişçi esnafımız polis eşliğinde dükkanlarını kapatmak zorunda kalmışlardır. Büyük marketler alkol satışı yaparken, küçük esnafımız mağdur edilmiştir. Dükkanlarını kapatmışlardır. Böyle bir genelge yokken polis memurları tarafından kapatılmıştır. Sorunun çözülmesi gerektiğini düşünüyorum. Tekel satan genelge içeriğinde yoktur ama genelgede olmadığı halde dükkanlarımızı kapatmak zorunda kaldık. Alkol satan üyelerimiz, temel gıda da satıyor” 

Etiketler :