TÜSİAD'dan 1 Mayıs mesajı

TÜSİAD'dan 1 Mayıs mesajı
Türkiye Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), 1 Mayıs İşçi Bayramı için mesaj yayımladı.

Türkiye Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), 1 Mayıs İşçi Bayramı için mesaj yayımladı. TÜSİAD mesajında 1 Mayıs'ı ifade özgürlüğünün en önemli simgelerinden biri olarak tanımladı.

TÜSİAD'ın 1 Mayıs mesajı şöyle:

"Çağdaş bir demokrasi ve müreffeh bir toplum için emeğe ve sosyal haklara verilen önem temel bir göstergedir. Nitelikli çalışma koşulları, iş sağlığı ve güvenliği standartları ve toplumsal cinsiyet eşitliği, çağdaş bir iş hayatının vazgeçilmezleridir.

 

Covid-19 salgını tüm dünyada ekonomiyi ve çalışma hayatını derinden etkiledi. Bu olağanüstü dönemde, istihdamın korunmasına ve başta sağlık olmak üzere temel gerekliliklerin karşılanmasına odaklanan kamu ve özel sektör yaklaşımı krizle mücadelenin en önemli boyutudur.

 

İnsan odaklı yaklaşımın, sürdürülebilirlik bakış açısının ve dijital dönüşümün öneminin tekrar ortaya çıktığı bu süreçte sosyal diyaloğu canlı tutmak ve işlerin geleceğine hazırlık, daha iyi bir çalışma ortamına ulaşmayı kolaylaştıracaktır.

 

TÜSİAD olarak sağlık açısından güvenli bir iş ortamı sunabilmeyi, hem istihdamın hem de işletmenin devamlılığını sağlamayı öncelikli görüyoruz. İş dünyasının, çalışanlarımız ve işverenlerimizle, güven ve dayanışma içinde bu zorlu sürecin üstesinden geleceğine inanıyoruz.

 

İfade özgürlüğünün önemli simgelerinden olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz."

Etiketler :