İnşaat Sektöründe Çöküş: 33 Yıllık Dev Şirket Battı, İhale de Almıştı, Dünyanın Her Yerinde İnşaat Yapıyordu

İnşaat Sektöründe Çöküş: 33 Yıllık Dev Şirket Battı, İhale de Almıştı, Dünyanın Her Yerinde İnşaat Yapıyordu
Türkiye'deki ekonomik kriz, inşaat sektöründeki şirketleri etkiliyor. Diyarbakır'da kurulan bir şirket konkordato ilan ederken, başka bir şirket iflas etti.

Türkiye'de son yıllarda hız kazanan iflas furyasına her geçen gün yeni bir şirket ekleniyor.

Diyarbakır'da 2016 yılında kurulan Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile 33 yıllık deneyime sahip Bursalı Taham İnşaat, Türkiye'deki ekonomik krizin etkisiyle iflasa sürükleniyor.

TEVFİK İNŞAAT, DİYARBAKIR ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ'NDEN İFLAS KARARI ALDI

Diyarbakır merkezli Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, şehir dışında çeşitli yapılar inşa ederken, geçtiğimiz günlerde iflas başvurusunda bulundu. Diyarbakır Asliye Ticaret Mahkemesi, şirketin iflasına karar verdi.

turk-insaat-devi-iflas-etti-1-768x459.webp

33 YILLIK TÜRK ŞİRKETİ TAHAM İNŞAAT DA EKONOMİK KRİZDE ÇARKLARINI DURDURDU

Türkiye'deki ekonomik krizden etkilenen şirketlerden biri de Bursa'da 33 yıl önce kurulan Taham İnşaat oldu. Daha önce yurtdışında da inşaat faaliyetleri yürüten şirket, iflas etti.

306683.jpg

İHALE KAZANMIŞTI: TEVFİK İNŞAAT'A ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI'NDAN BÜYÜK İŞ

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın açtığı ihaleyi kazanan Tevfik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketi, Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Saçaklızade (Fatih) Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Tünel Kalıp Sistemiyle 113 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazandı. Şirketle 11.11.2020 tarihinde imzalanan sözleşmenin yaklaşık maliyeti 24 milyon 470 bin TL olarak belirlendi.

308229.jpg

Etiketler :