Dünyaca Ünlü Dev Kot Markası İflas Bayrağını Çekti

Dünyaca Ünlü Dev Kot Markası İflas Bayrağını Çekti
Almanya'da önde gelen bir kot markası iflas etti, çok sayıda mağaza kapanacak ve yüzlerce kişi işsiz kalacak. Ekonomik kriz ve online perakende baskısı nedeniyle iflaslar artıyor, perakende sektörü zor durumda. İflas haberleri, küresel endişeleri artırıyor...

Almanya'nın ünlü kot pantolon markası Yeans Halle, iflas bayrağını çektiğini duyurarak onlarca mağazasını kapatmak zorunda kalacak. Bu kararla birlikte, firmanın çalışanları arasında yüzlerce kişinin işsiz kalacağı öngörülüyor.

Artı49 tarafından bildirilen habere göre, Yeans Halle'in iflas haberinin ardı ardına gelmesi küresel piyasalarda endişe yaratıyor. Dünya devi firmalar, ekonomik krizle boğuşuyorlar. Almanya ise salgın sonrası ekonomik darboğazla ve artan enflasyonla mücadele ediyor.

yan5.jpg

Birçok şirket ve sektör, iflas tehlikesi altında. Zincir mağazalar, şubelerini kapatma kararı alıyorlar. Yeans Halle, Alman kot sektörünün önde gelen markalarından biri olarak bu durumdan kaçamadı. Şirket yönetimi, online perakendecilerin baskısı ve ekonomik belirsizlikler nedeniyle iflas ettiklerini açıkladı.

yan2.jpg

Yeans Halle'in iflası, onlarca mağazasının kapanması anlamına geliyor ve bu da yüzlerce çalışanın işsiz kalması demek. İflasların arkasında yatan diğer bir faktör ise internet üzerinden düşük fiyatlarla satış yapan uygulamaların etkisi. Bu uygulamalar, perakende sektörünü zor durumda bırakıyor ve endişeleri artırıyor.

Etiketler :