Alarko Carrier'in Ümraniye'deki fabrikasına alıcı çıktı

Alarko Carrier'in Ümraniye'deki fabrikasına alıcı çıktı
Alarko Carrier, İstanbul Ümraniye'de bulunan fabrikası için bir alıcı ile el sıkıştı. Tarafların üzerinde anlaştıkları tutar 329 milyon lira oldu.

Satışa konu fabrika binası 18 bin 328 metrekare arazi üzerinde bulunuyor. Kısa süre önce satış kararı duyurulan fabrika binası için alıcı bir firma ile anlaşmaya varıldığı açıklandı.

18 dönüm üzerine kurulu

Konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada şöyle denildi: "Şirketimiz aktifinde kayıtlı, İstanbul ili Ümraniye ilçesi Yukarı Dudullu mahallesinde bulunan, tapunun 70 pafta ve 6432 parselinde kayıtlı, 18.328 m² yüzölçümlü arsası üzerinde kurulu fabrikasının satışı konusunda potansiyel bir alıcı ile görüşmelere başlanıldığı daha önce kamuoyuna duyurulmuştu.

329 milyona anlaştılar

Sözkonusu arsa ve üzerindeki taşınmazlarının 329.372.000 Türk Lirası bedel ile satışı konusunda potansiyel bir müşteri ile ön anlaşmaya varılmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler nihai sözleşme imzalanınca ayrıca açıklanacaktır."

Temeli 1950'li yıllarda atıldı

Öte yandan, Türkiye'nin köklü gruplarından biri olan Alarko Sanayi AŞ'nin temeli 1954'te atıldı. Alarko ile Carrier ile 1998'de Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret AŞ unvanlı yeni bir şirket kurdu.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :