Uyurken yastığına göktaşı düştü

Kanada'da meydana gelen olay şaşkınlık yarattı. Gökten hızlı şekilde inen göktaşı, Ruth Hamilton isimli kadının yastığına isabet etti. Şans eseri adam o sırada yan tarafta yatıyordu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Ekim 2021 19:45
Uyurken yastığına göktaşı düştü

Kanada'nın British Columbia eyaletinde akıllara durgunluk veren bir olay meydana geldi.

Ruth Hamilton isimli kadın, yastığına isabet eden göktaşının altında kalmaktan santimetrelerle kurtuldu. Hamilton yaşadıklarını "Yataktan fırladım ve ışığı açtım, ne olduğunu anlayamadım" sözleriyle anlattı.

Ekipler olay yerine geldi

New York Post'ta astığına düşen göktaşını kısa süre içerisinde fark ettiğini belirten Hamilton, durumu polise bildirdiğini, olay yerine gelen ekiplerin taş parçasının inşaat çalışmalarından kaynaklanmadığını söylediğini belirtti.

Meteor görülmüştü

Kanada basınında yer alan haberlerde, göktaşının çatıya isabet ederek yatağa düştüğü gün Louise Gölü semalarında meteor görüldüğü kaydedildi.

"Hayat değerli"

Göktaşı için "Belki de milyarlarca yıl yaşında" diyen Hamilton, yaşadıklarının kendisine yeni bir bakış açısı kazandırdığını söyledi ve şöyle konuştu:

"Söyleyebileceğim tek şey, hayatın değerli olduğu ve yatağında güvende olduğunu düşündüğün anlarda bile bunu kaybetme ihtimalinin olabileceği."