Suud medyası Erdoğan'ı boynu bükük fotoğrafla servis etti

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın dün gerçekleşen Türkiye ziyaretinde dikkat çeken detaylar gündeme gelmeye devam ediyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Haziran 2022 17:58
Suud medyası Erdoğan'ı boynu bükük fotoğrafla servis etti

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'da bulunan Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülmesi ardından inceldiği yerden kopan Türkiye-Arabistan ilişkileri, davanın Riyad'a devri sonrasında ivme kazanmış bu gelişmeleri takiben de Veliaht Prens Muhammed bin Selman dün Türkiye'yi ziyaret etmişti.

Ankara'ya gelen ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Beştepe'de resmi törenle karşılanan Selman'ın ziyareti, basının yakın takibiyle izlendi. Beştepe'de gerçekleşen resmi tören ardından baş başa görüşmeye geçen tarafların basına yansıyan bir fotoğrafının ise Suudi Arabistan'ın resmi haber ajansı SPA tarafından servis edilmesi büyük tepki topladı.

Erdoğan'ın 'boynu bükük' fotoğrafını servis ettiler

SPA tarafından servis edilen fotoğrafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Veliaht Prens bin Selman ile tokalaşması esnasında boynunun bükük kaldığı anlar tartışma yarattı.

SPA sözkonusu fotoğrafın da dahil olduğu bir dizi fotoğrafı, "Ekselansları ve Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ikili bir görüşme gerçekleştiriyor" notuyla paylaştı.

tayyip.jpg

Diplomaside, sembolizm politik mesaj vermenin önemli bir yolu olarak görülüyor. Bu bağlamda önemli zirvelerde tarafların medyası servis ettikleri içerikleri titizlikle seçildiği biliniyor.

Bakanlar da böyle beklemişti

180959767-052a657c-03ba-4e77-9499-1c1f20dadc1745107390-1.webp

Karşılama töreninde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Ankara Valisi Vasip Şahin de hazır bulunmuştu. Bakanların beklediği anların kameralara yansımaları da gündeme oturmuştu.

halktv.com.tr Dış Haberler Servisi

KAYNAK: halktv.com.tr Dış Haberler Servisi