İsrail Mülteci Kampına Saldırdı! En Az 20 Ölü!

İsrail Mülteci Kampına Saldırdı! En Az 20 Ölü!
226 Gündür Gazze Şeridi'ne saldeırılarına devam eden İsrail ordusu Nusayrat Mülteci Kampı'ndaki yerleşim alanını hedef aldı. En az 20 Filistinli yaşamını yitirdi, onlarca kişi yaralandı.

İsrail 7 Ekim'den beri Gazze Şeridi'ne saldırılarına aralıksız devam ediyor.

Şimdi de Gazze Şeridi'nin orta kesiminde bulunan Nusayrat Mülteci Kampı'ndaki yerleşim alanını hedef alan İsrail ordusu, içlerinde kadın ve çocukların bulunduğu belirtilen en az 20 Filistinli'yi katletti, onlarca Filistinli yaralandı.

Sağlık kaynakları, saldırıdan sonraki ilk saatlerde ambulans ve sivil savunma ekiplerinin 20 kişinin cansız bedenine ulaştığını, enkaz altında kalanların çıkarılması için çalışmaların sürdüğünü aktardı.

Filistin Sağlık Bakanlığı İsrail'in 226 gündür Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısının 35 bin 386'e çıktığını açıklamıştı.

aktarılan açıklamada, yaralı sayısının 79 bin 141'e yükseldiği kaydedildi. Saldırılarda en az 15 bin 103’ü çocuk, 9 bin 849'u kadın olmak üzere 35 bin 386 Filistinlinin öldürüldüğünü, 79 bin 366 Filistinlinin yaralandığını duyurmuştu.

Kaynak:AA