İsrail Dışişleri Bakanı Katz'dan Erdoğan'a: Sessiz Ol Ve Utan!

İsrail Dışişleri Bakanı Katz'dan Erdoğan'a: Sessiz Ol Ve Utan!
İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz sosyal medya hesabından Erdoğan'ı hedef alarak "Erdoğan, Suriye sınırında masum Kürtleri katleden ve İran'ın emriyle Lübnan'dan saldıran bir terör örgütüne karşı İsrail'in meşru müdafaa hakkını engellemeye çalışan bir savaş suçlusudur."

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'İsrail'e karşı Lübnan'ı destekliyoruz' açıklamasının ardından İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz X hesabından Erdoğan'a 'Sessiz ol ve utan!' yanıtı geldi.

Katz paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"@RTErdogan İsrail'in tehditlerine karşı Hizbullah'a desteğini açıkladı. Erdoğan, Suriye sınırında masum Kürtleri katleden ve İran'ın emriyle Lübnan'dan saldıran bir terör örgütüne karşı İsrail'in meşru müdafaa hakkını engellemeye çalışan bir savaş suçlusudur. Sessiz ol ve utan!"

DIŞIŞLERİNDEN YANIT GELDİ

Açıklamanın ardından Dışişleri Bakanlığı paylaşımın "seviyesiz" olduğunu belirtilerek, İsrail'in işlediği suçları örtbas etme çabasının bir parçası olduğu kaydedildi.

Açıklamada, "İsrail Dışişleri Bakanı'nın, Cumhurbaşkanı'mızı hedef alan seviyesiz paylaşımını, ancak soykırım suçlamasıyla yargılanan bir devletin yetkilisi tarafından benimsenecek bir üslup olarak değerlendiriyoruz." ifadesi kullanıldı.