Halk TV Canlı Yayın
İktidardaki Mas partisinin bir üyesi olan Vinto belediye başkanı Patricia Arce, polisler tarafından götürülmeden önce göstericiler tarafından sokaklarda yalın ayak olarak sürüklendi. Protestocular belediye binasını ateşe verdi

Kalabalıklar, 20 Ekim'de yapılan tartışmalı cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bu yana gösteriler yapılan Bolivya'nın Cochabamba bölümünde bir kasaba olan Vinto yakınlarındaki bir köprüyü engelliyorlardı. Cochabamba kentinde yayınlanan yerel gazete Los Tiempos'un haberine göre, protestocular, 2 hükümet karşıtı protestocunun Vinto yakınlarında öldürüldüğü haberini duyduktan sonra belediye binasına doğru yürüyüşe başladı. Habere göre, belediye başkanını ele geçirdiler, başkanı sokaklarda sürüklediler ve “katil” diye bağırarak ona saldırdılar.

Belediye binası ateşe verildi!

İktidardaki Mas partisinin bir üyesi olan Vinto belediye başkanı Patricia Arce, polisler tarafından götürülmeden önce göstericiler tarafından sokaklarda yalın ayak olarak sürüklendi. Patricia Arce bir istifa mektubu imzalamak zorunda kaldı ve BBC'nin yaptığı habere göre belediye binası öfkeli kalabalık tarafından ateşe verildi.

 

Protestolar devam ediyor

Öldürülenlerden biri olan 20 yaşındaki öğrenci Limbert Guzman, Bolivya cumhurbaşkanı Evo Morales destekçileri ve muhalif protestocular arasındaki sokak çatışmalarında ölen üçüncü kişi. Cumhurbaşkanı Morales, genç adamı Twitter'da “Bolivyalı kardeşlerimiz arasında ırkçı nefreti teşvik eden siyasi grupların kışkırttığı masum bir şiddet kurbanı” olarak nitelendirdi.

2006'dan bu yana cumhurbaşkanı olan Bay Morales’in galip geldiği son seçimleri takip eden üç haftadır protesto gösterileri sürüyor.