Amerikalıları korkutan meteoroloji müdürü özür diledi

Amerikalıları korkutan meteoroloji müdürü özür diledi
ABD’nin Philadelphia kentinde dün gece meteorolojinin yaptığı şiddetli kar ve fırtına uyarısının ardından bölgede aşırı bir yağış olmaması üzerine Ulusal Hava Servisi Başkanı Gary Szatkowski, ABD’lilerden özür diledi.ABD’nin...
ABD’nin Philadelphia kentinde dün gece meteorolojinin yaptığı şiddetli kar ve fırtına uyarısının ardından bölgede aşırı bir yağış olmaması üzerine Ulusal Hava Servisi Başkanı Gary Szatkowski, ABD’lilerden özür diledi.
ABD’nin doğu kesiminde etkili olan şiddetli fırtına ve kar birçok bölgeyi etkisi altına alırken, Philadelphia kentinde dün gece acil durum ilan edilmişti. Philadelphia Belediye Başkanı Michael Nutter büyük bir fırtınaya karşı halkı uyarmış ve bölgede afet bildirileri imzalanmıştı. Meteoroloji yetkilileri ise halkı sokağa çıkmamaları konusunda uyararak, afete hazırlıklı olmaları gerektiğini ifade etmişti. Fakat dün gece Philadelphia’da beklenen kar ve fırtınanın gerçekleşmemesi üzerine Ulusal Hava Servisi Başkanı Gary Szatkowski, Twitter hesabı üzerinden ABD’lilerden özür diledi. Szatkowski, fırtınanın kuzeydoğuda etkisini sürdüreceğini fakat New Jersey ve Philadelphia’da etkili olmayacağını ifade etti. Szatkowski, insanları gereksiz yere endişelendirdikleri için ABD’lilerden özür dilediğini belirtti.

Etiketler :