Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 14.05.2021 16:55

ABD Temsilciler Meclisi maskeye veda etti

ABD'de tamamen aşılananların maskeden muaf tutulması kararının ardından, Temsilciler Meclisi'nde Cumhuriyetçi Senatörler 'Merhaba Özgürlük' diyerek, maskeleri çıkardı.

ABD’de tamamen aşılananların maske ve sosyal mesafe kurallarından muaf tutulması kararının ardından Temsilciler Meclisi'ndeki Cumhuriyetçi senatörler "Merhaba özgürlük" sloganları eşliğinde kutlama yaptı.

ABD'de Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) korona virüse (Kovid-19) karşı tamamen aşılanan kişilerin, özel durumlar haricinde iç ve dış mekanlarda maske ve sosyal mesafe kurallarına uygulamasına gerek olmadığını duyurdu. Kararın ardından Temsilciler Meclisi'ndeki Cumhuriyetçi senatörler, maskelerini çıkararak, kutlama yaptı. Senatörler alkışlar eşliğinde "Merhaba özgürlük" diyerek, maskelerini çıkardı.

Salgınla mücadeleye 7.4 Milyar Dolarlık fon

ABD Başkanı Joe Biden yönetimi ise Covid-19 ile mücadelede ülkenin sağlık işgücünü desteklemek ve gelecekteki salgın hastalıklara ve sağlık sorunlarına hazırlanmak için teşvik paketinden 7,4 milyar dolar ayırdığını açıklamıştı.

250 Milyondan fazla kişi aşılandı

ABD'de Kovid-19 aşılama istatistiklerini takip eden Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezine (CDC) göre, 153 milyondan fazla kişiye ilk doz, 117 milyonu aşkın kişiye ikinci doz aşı yapıldı.

 

Dünya