CHP'li Başarır: Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacağım

CHP'li Başarır: Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacağım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerine ilişkin konuşan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır,"Sayın Cumhurbaşkanı hakkında suç duyurusunda bulunacağımı tüm kamuoyunun bilgisine sunarım" dedi.

CHP'li Ali Mahir Başarır, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde etmesinin 86. yıldönümü töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başarır'ın fotoğrafını anımsatarak "Gördünüz cenaze namazında bile bu ahlaksız, terbiyesiz adam yanında birisiyle konuşurken pişmiş kelle gibi sırıtıyor" sözleriyle ilgili suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

Başarır şöyle konuştu:

"Sayın Cumhurbaşkanı ne yazık ki bir kez daha trollerin sosyal medyada ortaya sürmüş olduğu asılsız, yalanlara itibar etmiş ve şahsımı bir kez daha hedef almıştır. Hâlbuki iktidar ortağı oldukları MHP'nin Mersin Milletvekili Sayın Baki Şimşek'e konuyu sorup gerçeği öğrenebilirdi. Ama görünen o ki amaç, gerçeğin ortaya çıkması değil bir çeşit itibar suikastine dönüştürme çabasıdır. Sayın Şimşek'in o görüntülere ilişkin yapmış olduğu açıklama ortadadır. Bize inanmıyorsanız dönün kendi iktidar ortağınıza sorun. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olmayan bir durumdan vazife çıkararak şahsıma hakaret etmesi ve iftirada bulunarak hedef göstermesi kabul edilebilir bir durum değildir. Sayın Cumhurbaşkanı hakkında tarafıma yöneltmiş olduğu haksız ithamlar nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı tüm kamuoyunun bilgisine sunarım"

 

 

Gündem