Mac Ve PC Savaşı Yeniden Başladı

Mac Ve PC Savaşı Yeniden Başladı
Microsoft, Qualcomm işbirliğiyle Snapdragon X Elite çipleriyle güçlendirilmiş ARM destekli dizüstü bilgisayarları tanıtacak, Apple MacBook Air'e rakip olacak yeni donanım ve yazılım vizyonunu açıklayacak.

Önümüzdeki hafta Microsoft, yeni bir Windows sürümü çıkarmayacak, ancak açıklayacağı şey en az bunun kadar önemli olabilir. Şirket, yaklaşık dört yıl boyunca Apple'ın MacBook'larının gerisinde kaldıktan sonra, kendi çiplerini tanıtmaya hazırlanıyor. Microsoft içindeki kaynaklara göre, şirket Apple'ın MacBook Air'e güç veren çiplerini geçebileceğinden emin.

YENİ DONANIM VE YAZILIM VİZYONU

Pazartesi günü, Microsoft CEO'su Satya Nadella, şirketin Redmond, Washington'daki kampüsünde bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte, Microsoft'un "donanım ve yazılım genelinde yapay zeka vizyonunu" ayrıntılarıyla anlatacak. Bu, Microsoft ve Windows için önemli bir an çünkü etkinlik, Intel ile onlarca yıldır süregelen tipik çip ortaklığını içermeyecek.

QUALCOMM İLE İŞBİRLİĞİ

Microsoft, Qualcomm ile yakın işbirliği sayesinde ARM destekli dizüstü bilgisayarların üretimine hazırlanıyor. Şirketin, Qualcomm'un yakında çıkacak olan Snapdragon X Elite işlemcilerinin Windows dizüstü bilgisayarlar için yeni bir dönemi başlatacağına dair güveni tam.

Bu yeni gelişmeler, Microsoft'un donanım ve yazılım alanındaki ilerlemelerini gözler önüne seriyor ve teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yaratıyor.