Ali Babacan'dan aşı açıklaması: Adil olarak yapılmalı

Ali Babacan'dan aşı açıklaması: Adil olarak yapılmalı

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, uygulanmaya başlayan koronavirüs aşısı için "Vatandaşlara adil olarak yapılmalı. Kimsenin aklında, hatırlı, torpilli kişiler aşı oluyor da, ben olamıyorum gibi bir düşünce kalmamalı" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, FOX TV'de Çalar Saat'e katıldı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Babacan, toplumda yaşanan sorunlardan bahsetti. Başkanlık sistemi ile hiçbir sorunun çözüme kavuşturulmadığını ve sorunların giderek arttığını dile getiren Babacan, Parlamenter Sistem çağrısı yaptı. 

Gençlerin KPSS'de başarılı olmalarına rağmen mülakatlarda elenmekten korktuklarını ifade eden Ali Babacan, esnafların zor durumda olduğunu da belirtti. 

Türkiye'de başlayan koronavirüs aşılamasına ilişkin de konuşan Babacan, “Bu aşı, vatandaşlara adil olarak yapılmalı. Kimsenin aklında, hatırlı, torpilli kişiler aşı oluyor da, ben olamıyorum gibi bir düşünce kalmamalı. Geçen gün bir Üniversitemizin Rektörü, kendisinin Alman menşeili aşıdan iki doz olduğunu açıkladı. Bu durum halkın güvenini tamamen yitirmesine neden oldu.” dedi. 

Gündem