Halk TV Canlı Yayın
Yıldırım ve İBB Genel Sekreteri'nden İsmailağa Cemaati'ne seçim ziyareti
İstanbul seçimlerinin kaybeden adayı Binali Yıldırım dün akşam İsmailağa Cemaati'ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Yıldırım bu ziyareti sosyal medya hesaplarından duyurmadı.

AKP'nin başvurusuyla YSK tarafından iptal edilen ve tekrarı 23 Haziran'dan yapılacak olan İstanbul seçimleri için çalışmalarını sürdüren Binali Yıldırım, dün akşam saatlerinde İsmailağa Cemaati önde gelenleriyle sohbet etti.

Ziyaret, cemaatin web sitesinden duyuruldu. Yıldırım'ın ziyaretine eski bakanlardan Mehdi Eker, eski Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve İBB Genel Sekteri Hayri Baraçlı da eşlik etti.

Cemaatin duyurusunda, "Binali Yıldırım ve Mehdi Eker Beyefendiler bugün (29 Mayıs 2019) teravih namazını İsmailağa Camii’nde eda ettiler" dendi.

ismailaga.png

Gazeteci İsmail Saymaz, ziyarete dair kişisel Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Saymaz, "Tarikatın sitesinde bu ziyaret duyurulduğu halde Binali Yıldırım’ın Twitter hesabında paylaşılmamış" dedi.

 

Fatih Portakal'dan tepki

Yıldırım'ın ziyaretine gazeteci Fatih Portakal'dan tepki geldi. Portakal Twitter'dan, Hâlâ tarikatlardan cemaatlerden medet umanlar var" diyerek tepkisinin devamında şunları kaydetti:

"Aslında değişmeyen ülke gerçeği. Ne var ki bu zemini hazırlayan yine siyasetçinin kendisi. Bu fotoğraf ve o söz: 'TC şeyhler, dervişler, müridler memleketi olamaz”

 

İlgili Haberler