Halk TV Canlı Yayın
Binali Yıldırım'ın İsmailağa Cemaati ziyaretinden dikkat çeken Cübbeli Ahmet detayı
Binali Yıldırım, yanına İBB Genel Sekreteri'ni de alarak İsmailağa Cemaati'ne seçim ziyaretinde bulunmuştu. Gazeteci İsmail Saymaz, Twitter'dan yaptığı paylaşımda ziyaretteki Cübbeli Ahmet detayına dikkat çekti.

AKP'nin 31 Mart'ta kaybeden İstanbul Adayı Binali Yıldırım, İsmailağa Cemaati'ne '23 Haziran' ziyaretinde bulunmuştu. Binali Yıldırım'ın Twitter hesabından paylaşılmayan bu ziyarette dikkat çeken bir detayı gazeteci İsmail Saymaz paylaştı.

İsmail Saymaz, Binali Yıldırım ve Cübbeli Ahmet'in birlikte görüntülendiği bir fotoğrafı Twitter hesabından paylaşarak, "Neden Cübbeli Ahmet diğer fotoğraflara girmiyor? Neden Yıldırım ile yan yana gözükmek istemiyor?" dedi.

İşte İsmail Saymaz'ın o paylaşımı:

CÜBBELİ AHMET-İBB İLİŞKİSİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketlerinden Spor İstanbul'un, İstanbul Yarı Maratonu'nun ardından Lale Kupası Kadınlar Tenis Turnuvası organizasyonu için düzenlediği ihaleyi de kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün damadının kardeşleri ile birlikte kurduğu şirkete verdiği ortaya çıkmıştı.

İhalenin sonuç ilanına göre yaklaşık maliyeti 730 bin 587 lira olarak belirlenen ihaleyi 637 bin 404 liralık teklifin sahibi Adstation Reklam Organizasyon İletişim Danışmanlık İnternet Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazanmıştı.

Şirketin sahibi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Palazoğlu Ailesi. Şirketin ortakları Muhittin ve Esat Palazoğlu, Bolu'da Nakşibendi Şeyhi Sürmeli Hoca Muhittin Palazoğlu'nun torunları. Palazoğlu ailesinin vefat eden bireyleri için Tokad-i Hayreddin Türbesine defin için bakanlar kurulu kararı çıkartılmıştı. Şirketin ortaklarından Esat Palazoğlu, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün de damadı.

İlgili Haberler