Halk TV Canlı Yayın
Yıldırım 'pusulalar verilmedi' demişti, Soylu 'hile zarftan çıktıktan sonra' dedi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise "Zarfın içinde hile yok, zarftan çıktıktan sonra hile başlıyor" dedi.

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) seçimlerinde hile olduğuna yönelik akılalmaz iddialarına bir yenisi eklendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bayrampaşa Trabzonlular Derneği'nde yaptığı konuşmada İBB seçimlerinin yenilenmesine değinerek, "Zarfın içinde hile yok, zarftan çıktıktan sonra hile başlıyor. İtiraz hakkımızı kullandık. Benimle ilgili her gün 3-4 haber çıkarıyorlar. Hepsi yalan. 'Konuşmayalım, söylemeyelim, itibarsız hale gelelim' diye mahalle baskısı oluşturmaya çalışıyorlar. Sadece benimle ilgili değil, bütün herkesle ilgili." diye konuştu.

AKP İBB Adayı Binali Yıldırım, 31 Mart seçiminde sandık görevlilerine ilişkin olarak "Bakıyor seçmene, diyelim ki AK Parti'nin adayına verecek gibi anladığı seçmene Büyükşehir pusularını vermiyor" ifadelerini kullanmıştı.

AKP'nin Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal da İstanbul seçiminin iptal tartışmalarının sürdüğü dönemde AKP'nin Büyükçekmece adayı ve dönemin İBB Başkanı Mevlüt Uysal da seçmenlerin soy isimlerine bakılarak AKP'ye oy verecek vatandaşların tespit edildiğini ve bu kişilerin seçmen listesinden düşürüldüğünü iddia etmişti.