Karamollaoğlu: Hükümet ve Cumhurbaşkanı'ndan şunu istiyorum

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, hükümet ve Cumhurbaşkanı'ndan Malatya'da müşahitlerin öldürülmesi olayının üstünün kapatılmamasını istediğini söyledi.


Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu (solda), 31 Mart mahalli idareler seçimleri için oyunu eşi Ayşe Yasemin Karamollaoğlu ile birlikte Çankaya Lisesi'nde kullandı. Malatya'da iki müşahitlerinin öldürülmesine ilişkin  yaptığı açıklamada şunların söyledi.

"Bu sabah üzücü bir haberle karşı karşıya kaldık. İki sandık görevlimiz ve babaları hunharca katledildiler. Babalarının ölüp ölmediği daha belli değil. Seçimlere giderken üzerinde en çok durduğğumuz nokta, biz bir seçime gidiyoruz. Savaşa gitmiyoruz. Bunu başta ülkeyi yönetenlerden olmak üzere hepimizin idrak etmesi gerekir. Rakipler arasında olan bir mücadele kesinlikle düşmanlar arasında olan bir mücadele değil seçim. Elbette bir kişi kazanacak bu seçime ama bu eğer husumete dönüşürse bugün karşı karşıya kaldığımız manzara ile tekrar karşılaşırız. Bu memleket hepimizin! Hükümetten, özellikle sayın Cumhurbaşkanı'na bu hadisenin üzerine kapatılmamasını istemiyorum. Muhtarlık seçimlerinde oldu diye kapatmasınlar. Hepimizin canı yandı. Vicdanı olan herkes üzüldü. Üzülmek onları geri getirmiyor. Kışkırtıcı bir üslup, bendensen vatansever değilsen hainsin gibi bir üslup bu noktada insanları cinnet getirecek hale getiriyor. Bundan ders çıkarmalıyız. Kendileri başarılı olmazsa ülke elden gidiyor gibi davranıyorlar. Bu hadise bir cinayettir. "

 

Etiketler :