Halk TV Canlı Yayın
İmamoğlu: Reklam geliri STK'lara gitsin
CHP İBB Başkan Adayı İmamoğlu, pazar günü AKP İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım ile katılacakları ortak televizyon yayınında 10 dakika reklam arası olacağını söyledi. Reklam gelirlerini sivil toplum kuruluşlarına aktarma teklifinde bulundu.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 16 Haziran Pazar günü AKP Adayı Binali Yıldırım ile gerçekleştirilecek ortak televizyon yayınından elde edilecek reklam gelirlerinin sivil toplum kuruluşlarına aktarılması teklifinde bulundu.

Seçim çalışmalarını Bahçelievler’de sürdüren İmamoğlu, “Münazarada programın ortasında bir ara verileceği hususu bana iletildi. Yanılmıyorsam 10 dakika kadar reklam arası olacak” dedi. İmamoğlu şöyle devam etti: “Buradan RTÜK’e ve rakibimi Yıldırım’a da sesleniyorum. Aklıma Mehmetçik Vakfı geldi. Başka kurumlar da eklenebilir. Bu münazara esnasında tüm TV’lerde oluşacak reklam gelirlerini, uygun görülecek kamu yararına güzel hizmetler yapan vakıf ya da derneklere bu anlamdan dağıtılması konusunda bir sesleniş yapmış olayım. Bu seslenişi Sayın Yıldırım’ın da olumlu karşılayacağını düşünüyorum. Eğer öyle bir reklam arası oluşursa, RTÜK’ün yetkisi dahilinde ise, ya da bu konuda genel bir anlaşma sağlanırsa, tüm kanallardaki reklam gelirlerinin, bu anlamda fayda sunan kurumlara dağıtılması konusundaki teklifimi buradan iletmiş olayım. Sayın Yıldırım’ın da buna, ‘Evet’ diyeceğini tahmin ediyorum.”

İlgili Haberler