Halk TV Canlı Yayın
İmamoğlu o açıklamayı böyle tiye aldı: Bolca skeç yapılır, bu en komiğiydi
Resmi olmayan sonuçlara göre İBB Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, Mevlüt Uysal'ın soyadı açıklamalarıyla ilgili, "Soyadı kısmı bir komedi. Bolca skeç yapılır. Mesnetsiz olunca süreç  işin ucunda ne söyleseler komik gelmeye başladı. Bu en komiğiydi" dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle: 

(Büyükçekmece tepkisi) İnsanları aldatmayalım. Ne kadar çevresi varsa nakletmiş. Akrabalarım var orada. Beni arıyorlar. Ne kadar ayıp. Hukuken böyle bir hakları yok. Beyan ettikleri gibi nüfus hareketi yok altını çiziyorum yalan. Büyükçekmece olayını şaibeli hale getirip buradan yol almak istiyorlar. 

(AKP'li Mevlüt Uysal'ın 'Soyadından AKP'ye oy verdiği tespit edilen...' şeklindeki açıklaması) Soyadı kısmı bir komedi. Bolca skeç yapılır. Mesnetsiz olunca süreç  işin ucunda ne söyleseler komik gelmeye başladı. Bu en komiğiydi.

(AA'nın verileri geçmemesi) Planlanan şuydu. Bizim elimizde veri olmasaydı süreci toparlamak, bütün İstanbul'u  afişle donatılması ardından kazandık açıklaması. Bunu engelledik. 16 milyon insanın hakkını koruduk. 

(Medya patronlarını tehdit iddiası) Benim ruhumda tehdit kin öfke olmaz. Hiç olmadı. Allah esirgesin. Dediğim çok itibarlı ailelersiniz. Ailelerinizin itibarını zedelemeyin. Basın kurumlarının sahiplerisiniz. Hatırlatmadır. 

Iğdır'da verilen net somut bir karardır. Matematik kadar net.