Eren Erdem: Hücreme de bahar geldi

Eren Erdem: Hücreme de bahar geldi
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Silivri Cezaevi'nde ziyaret ettiği CHP PM Üyesi Eren Erdem'in 31 Mart seçim sonuçlarıyla ilgili kendisine "Hücreme de Bahar geldi" dediğini aktardı. 

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, 17-25 Aralık soruşturmalarına ilişkin ses kayıtlarını servis ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan ve 29 Haziran 2018’den beri Silivre Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski milletvekili ve CHP PM Üyesi Eren Erdem'i  ziyaret etti.

Ziyaretin ardından sosyal medya hesabı Twitter'da açıklama yapan Yarkadaş,  Erdem'in haksız ve hukuksuz bir şekilde 295 gündür cezaevinde tutulduğunu söyledi. 

Eren Erdem'le cezaevinde çektirdikleri fotoğrafı paylaşan Yarkadaş, "İstinaf sürecinin bir an önce başlaması ve Eren'in beraatini istiyoruz. Eren, gazetecilik yaptığı ve muhalif olduğu için cezalandırıldı" dedi.

Erdem'in günlerini adaletin sağlanmasını bekleyerek ve kitap okuyarak geçirdiğini belirten Yarkadaş, "En son okuduğu kitap Barış Terkoğlu ile Barış Pehlivan'ın yazdığı Metastaz..."  ifadesini kullandı.

Eren Erdem'in cezaevinde okuduğu kitapları evindeki kütüphanesine yolladığını ve  üzerine notlar aldığını da belirten Yarkadaş, "Metastaz için 'Kaygı verici, sarsıcı, tam bir gazetecilik başarısı' değerlendirmesini yapmış" dedi.

Erdem'in CHP'nin 31 Mart yerel seçimlerinde sağladığı başarıdan dolayı mutlu olduğunu söylediğini de belirten Yarkadaş, "Eren, 'Hücreme de bahar geldi' dedi. CHP'li tüm başkanlara başarılar dilerken, emeği geçen herkesi de tebrik etti" ifadesini kullandı.

İlgili Haberler