Halk TV Canlı Yayın
Millet İttifakı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katılımıyla Bursa'da ortak miting düzenliyor. Akşener, vatandaşa öküz imasında bulunan AKP'li vekile sert çıktı.

Millet İttifakı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katılımıyla Bursa'da ortak miting düzenliyor. Akşener, meclis üyelerinin PKK'lı olduğu iddia edenlere  sert yanıt verdi. Akşener'in konuşmasından başlıklar şöyle:

"Çok değerli CHP'nin Genel Başkanı, milletvekillerimiz, il başkanlarımız, hanımefendiler, gençler, beyefendiler, Bursalı kardeşlerim aranızda olmaktan duyduğum heyecanı sizinle paylaşıyorum. Ben Bursa öğretmen okulu mezunuyum, 4 yıl burada okudum. Milletimizin parasıyla devletimizin açtığı okulda yatılı okudum. Milletimizden aldıklarımızı ödeyebilmek için yola çıktık.

Bursa öyle bir şehirdir ki çinilerinin içine ezan sesi sinmiştir. Akif'e Bülbül şiirini yazdırmıştır. Evliya Çelebi'ye şiir yazdırmıştır. Bursa'nın güzel, cesur insanları tekrar hoşgeldiniz.

Bu meydanda bu fotoğrafı görenler yeniden bize her türlü iftirayı, hakareti yapacaklar. Boşverin... Bu bir yerel seçim. Mustafa Bozbey sadece Bursa'ya ne yapacağını anlattı. Olması gereken bu. Projelerinden bahsetti, Nilüfer'e yaptıklarından bahsetti.

Genel seçimlere yönelik tek kelime etmedi. Cumhur ittifakının mensuplarına tek kelime etmedi. İşte Millet İttifakı bu anlayışla kuruldu. Ve MHP seçmenine de, AKP seçmenine de "kardeşimizdir, canımızdır, kanımızdır" demeye devam etti, devam edecek.

Onlar sabah akşam iftira attılar, bana PKK'lı dediler. Kandil'le sözleşme imzaladığımı söylediler. Hadi ordan be! Sen Kandil rezaletini yaparken, Habur rezaletini yaparken, sen hendek kazılması için kafa çevirttirirken biz sana söyledik, 8 yıl boyunca uyardık. Cevap olarak "kandan beslenirler, ırkçılar" dediniz. En son durum şu; İYİ Parti'nin 29 belediye meclis üyesinin PKK'lı olduğunu gazeteden yayınladılar. Şimdi aramızda Süleyman Soylu'nun iftira attığı Abdullah kardeşim var.

Abdullah Kocaeli İYİ Parti belediye meclis üyemiz. Abdullah sen kimsin? Abdullah: "Ben Muş doğumluyum, hakkımda yapılan iftiraları asla kabul etmiyorum. Hiçbir siyaseti partide yer almadım. İYİ Parti ilk yerimdir. Aynı zamanda ben AKP'de yer almış olsam bir kürt olarak PKK'lı değildim. Ama bugün İYİ Parti'de yer aldığım onur ve şeref duyuyorum. Ben PKK'lı değilim."

Zannettiler ki korkacağız, zannettiler ki arkadaşlarımızı ortada bırakacağız. Onlardan korkup arkadaşlarımızı önlerine atacağız sandılar. Yok öyle şey, onlardan korkan onlar gibi olsun!

"AKP'Lİ OLSALAR 'KÜRT KARDEŞLERİM OLURDU'"

Tayyip Erdoğan bunu hep yapıyor, hep böyle iftiralarla seçim kazandı. 29 arkadaşımızın içinde 2'si şehit yeğeni! Böyle bir şey yapılabilir mi? Bu ülkeye yapılan en büyük kötülüktür bu. Bu 29 kişinin ortak noktaları Kürt kökenli olmaları. AKP'li olsalar "Kürt kardeşlerim" olacaktı. Bizimle oldukları için PKK'lı oldular. Hadi ordan be!

Ekonominin içine tükürdüler. Bir damat var başta ne söylediği belli değil. Damat ve kayınpeder el ele verdi; çiftçi öldü. Meral Akşener'den Erdoğan'a hodri meydan: "Hapsettirecekmiş beni. Elinden geleni ardına koyma!

Mansur Yavaş'a, Ekrem İmamoğlu'na 'seçildiği takdirde görevden alırım' dedi. Size ihanet etti. Milli iradeye ihanet etti. O kulağı çekin ki tekrar milli iradeye saygı duysun. Günde 2 trilyon para yiyor Saray. 50 milyon dolar bulamadım deyip Tank Palet fabrikasını Katarlılara peşkeş çekti. Türkiye'nin milli güvenliğine ihanet etti. O kulağı çekin, tekrar sizin o tencereyi nasıl kaynattığınızı öğretin ona. Yüzde 26 zam aldı, emekliye yüzde 10 vererek size ihanet etti. Ülkücü kardeşlerim; 'Fatiha bilmezler' denildi, 'kan emiciler, vampirler, kandan beslenenler' denildi. Bu iktidarın kulağını çekeceksiniz ki dönüp özür dilerim desin.

AKP'Lİ VEKİLE: SENSİN ÖKÜZ

Erdoğan'ın yerli otomobil çözümü: Yabancıya gideriz “Bilerek isteyerek Türk tarımını bitirdiler. Arpaya kadar ithalat var. Ben köylü kızıyım. Tütün, ay çiçeği, buğday yetiştiricisi bir ailenin kızıyım. Bir ton tütünle bir evlat evlendirirsiniz. Bugün çiftçi borçlu, çiftçi ölmek üzere, topraklar boş. Bakan mı danışman mı ne olduğun belirsiz kişiye sormak istiyorsanız nasıl olur da dersin adilere dersin. Adi olan sensin. Bunlar zıvanadan çıktılar. Onun için Antep vekili seçmenine öküz dedi. Sensin öküz."