Ahmet Davutoğlu'nun danışmanı: AK Parti ve MHP seçimi kaybetti

Ahmet Davutoğlu'nun danışmanı: AK Parti ve MHP seçimi kaybetti
Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde strateji danışmanlığını yürüten Atılgan Bayar'dan çok konuşulacak açıklamalar.

AKP'den tasfiye edilen Devrik Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde strateji danışmanlığını yürüten Atılgan Bayar, 31 Mart seçimleri öncesinde sosyal medya hesabından flaş açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu'nun eski danışmanı Atılgan Bayar, AKP ve MHP'nin seçimi kaybettiğini Ankara’daki farkın 6 puan, İstanbul'da ise 3 puan olduğunu yazdı.

Atılgan Bayar'ın sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki açıklamaları şöyle:

"AK Parti ve MHP seçimi kaybetti. Ankara’daki fark 6 puan. İstanbul’daki fark 3 puan. Pazartesi sabahı yepyeni, daha mutlu bir Türkiye’ye uyanacağız. Siyaset yeni baştan tanzim olacak.

AK Parti yönetimi kavgacı dili ve tasfiyeleri yüzünden nedamet getirmezse dağılıp tarihe karışacak. MHP yönetimi ya değişecek ya da MHP marjinal bir parti olacak.

Hiç seçim kazanmayan ve yalnızca seçim kaybederek Başbakan ve Meclis Başkanı olmuş Binali Yıldırım yine bir seçim kaybetmiş olacak.

AK Parti, Pelikan’ı geri çekecek ama Pelikan Örgütü geri durmayacak.

Toplumun bütün kesimlerini kucaklayacak bir BİRLİK HAREKETİ sahne alacak ve partileşecek.

Dindarlar ve laikler; Kürtler ve Türkçüler bir BİRLİK HAREKETİ içerisinde birbirlerinin özgürlüklerinin sigortası olacaklar."

Etiketler :