Zayıflamak için bu saatlere dikkat edin! Fit bir vücut için en uygun saatler...

Zayıflamak için bu saatlere dikkat edin! Fit bir vücut için en uygun saatler...
Kilo ve obezite çağımızın problemleri arasında yer alıyor. Hareketsiz iş koşulları ve hazır gıdaların yaygınlaşması nedeniyle artan kilo sorunları, diyet ile çözüme kavuşturulmak isteniyor. Kilo vermek için ise bazı saatler gözden kaçırılmamalı. Peki hangi saatlerde zayıflamak daha kolay olabilir?

Yeni yapılan bir araştırma, kilo verme üzerine ilginç sonuçlar ortaya koydu. 7 bin kişinin incelendiği araştırmaya göre zayıflamak için en uygun saatler de belli oldu. İşte kilo vermek ve zayıflamak için ideal saatler...

Hollanda’daki Leiden Üniversitesi Tıp Merkezi’ndeki araştırmacılar, belli zamanlarda egzersiz yapmanın insanların kilolarını kontrol etmelerine ve Tip 2 diyabet olma risklerini azaltmalarına yardımcı olabileceğini söylüyor.

İnsülin Direncini Etkiliyor

saglikli-beslenme-001.jpg

Araştırma için yaşları 45 ila 65 arasında değişen yaklaşık 7 bin kişi incelenirken, çoğunun beden kitle endeksleri 27 veya daha yüksekti. Yani sağlıklı ve kilolu bir kontrol grubunun yanı sıra aşırı kilolu veya obezlerdi.

Sonuçlar, orta ila şiddetli fiziksel aktiviteye zaman ayırmanın karaciğer yağ oranını ve ayrıca insülin direncini azalttığını gösterdi.

Egzersizlere Dikkat Edilmeli

saglikli-beslenme-1.jpg

Öğleden sonra veya akşam egzersiz yapmak ise, gün boyunca eşit bir aktivite dağılımına kıyasla, sırasıyla yüzde 18 ve yüzde 25 oranında azalmış insülin direnci ile bağlantılı çıktı.

Daily Mail’de yer alan habere göre, Diabetologia dergisinde yayınlanan çalışma için konuşan araştırmacılar, önemli bulgular elde ettiklerini belirlerken “İleri araştırmalar, fiziksel aktivite zamanlamasının tip 2 diyabet oluşumu için gerçekten önemli olup olmadığını değerlendirmelidir” açıklamasında bulundular.

Etiketler :