YouTuberlara soruşturma şoku

YouTuberlara soruşturma şoku

Sosyal medya fenomeni olarak bilinen birkaç isim hakkında yayınladıkları çekiliş videoları nedeniyle idari ve adli soruşturma başlatıldı.

KHK ile şans ve talih oyunları düzenleme yetkisinin yalnızca Milli Piyangoya verilmesine aykırı olarak çekiliş düzenledikleri tespit edilen birkaç 'sosyal medya fenomeni' hakkında soruşturma kararı verildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı denetimlerde bazı sosyal medya kullanıcılarının düzenli olarak ya da yılbaşı nedeniyle hesaplarından çekilişler düzenleyerek takipçilerine bir takım hediyeler verdikleri belirlendi. İncelemeye alınan videoların ardından Başak Karahan, Enes Batur, Reymen gibi fenomenlerin yayınladıkları videolarda şans oyunu tertip ettiklerini belirledi.

Soruşturma başlatıldı

Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre, bu videolar ile suç işledikleri belirlenen fenomenler hakkında dari ve adli soruşturma başlatıldı. Emniyet tarafından düzenlenen fezleke İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. Savcılık tarafından Enes Batur, Yusuf Aktaş, Başak Karahan, Kemalcan Parlak, Cantuğ Özsoy, Pelin Baynazoğlu, Ahmet Sonuç, Taner Yeşildağ'ın aralarında bulunduğu on fenomen hakkında soruşturma başlatıldı.

Yaşam