Yıldız Tilbe aşıda geri adım attı

Yıldız Tilbe aşıda geri adım attı
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile aşı olmayı reddettiğini açıklayan Yıldız Tilbe, uygulanmaya başlanan yeni aşı kararlarının ardından bu konudaki fikrini değiştirerek geri adım attı ve ilk doz aşısını oldu.

Türkiye'de koronavirüse karşı aşılama tüm hızıyla devam ederken, bazı ünlü isimler öncü olmak açısından da aşılarını olurken bazıları ise aşı olmayı reddediyor.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile sık sık gündeme gelen Yıldız Tilbe, geçtiğimiz haftalarda Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Aşıyı da, PCR'ı da reddediyorum. Allah'ın dediği olur. İsteyen aşı olur, istemeyen olmaz, bu insanın tercih hakkıdır. Tüm yasaların kanunların üstündedir. İnsanın kişilik hakları dokunulmazdır” ifadelerini kullanarak aşı olmayı reddettiğini açıklamıştı.

Posta'nın haberine göre; koronavirüsle mücadelede alınan yeni kararlar kapsamında 6 Eylül tarihi itibariyle konser ve etkinlik alanlarına katılacak kişilerin aşı ya da PCR testi yaptırması zorunlu hale getirildi.

Bu uygulamanın başlamasıyla Yıldız Tilbe, kararını değiştirdi ve aşının yolunu tuttu. Ünlü sanatçı ilk doz aşısını oldu.

Etiketler :