Yataktaki "canavar" korku saldı. Yılan endişesi nedeniyle uykusuz geceler kapıda. İşte kabusun ayrıntıları...

Yataktaki "canavar" korku saldı. Yılan endişesi nedeniyle uykusuz geceler kapıda. İşte kabusun ayrıntıları...
Avustralya'da yataktan çıkarılan büyük bir yılan ülke genelinde korkuya neden oldu. Halka, uyumadan evvel yataklarının kontrol edilmesi çağrısı yapıldı.

Dünyadaki en çeşitli ve tehlikeli hayvan türlerine ev sahipliği yapmasıyla bilinen Avustralya'nın Queensland eyaletinde uyumaya hazırlanan bir çift kabusu yaşadı.

Yatmadan önce yatak örtüsünü kaldıran çift, yataklarında kocaman bir yılanın uzanmakta olduğunu görünce ne yapacaklarını bilemediler.

Doğu Kahverengi yılanı olarak bilinen tür, evden insanların yaşam alanlarına giren yılanları yeniden doğal ortamlarına kavuşturan Zachery's Snake and Reptile Relocation organizasyonu tarafından çıkarıldı. Sosyal medyadan paylaşılan ve yatağın üzerinde uzanan hayvanın fotoğrafı ise kısa sürede ülkede endişeye yol açtı.

Ülke genelinde "yatak uyarısı"

Söz konusu kişilerin evinden yılanın çıkarılmasını sağlayan kuruluş "Bu gece yatmadan önce yatağınızı dikkatlice kontrol edin!" uyarısını yaptı.

Fotoğrafların çekildiği sırada yılan, sıcak bir uykudan uyanmış gibi görünüyordu; vücudunun bir kısmı hâlâ yatağın ucundaki battaniyenin altında duruyordu.

Yılanın fotoğrafı sosyal medyada oldukça fazla dikkat çekerken bir Facebook kullanıcısı da "İşte kabus böyle olur" diye yazdı.

"Bir daha asla uyuyamayacağım"

Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise söz konusu olayın ardından çok korktuğunu ifade ederek, "Bir daha asla uyuyamayacağım" ifadelerini kullandı.