WhatsApp'a gelen yeni özellik: Artık gereksiz gruplar tarih oluyor!

WhatsApp'a gelen yeni özellik: Artık gereksiz gruplar tarih oluyor!
Uzun zamandır herhangi bir iletişimin olmamasına rağmen WhatsApp'ınızda bir kenarda duran gruplarınız mı var? Müjde! Yeni gelen güncelleme ile o gruplara veda edeceğiz.

Meta'ya ait mesajlaşma platformu WhatsApp'ta yer alan bazı sohbet grupları, hiçbir iletişim eylemi olmadığı halde öylece duruyor olabilir. Bu eski gruplardan da ayıp olur düşüncesiyle çıkamıyor olabilirsiniz. Yapılan son geliştirme ile WhatsApp, sizi bu gruplardan kurtaracak.

whatsappgruplari1.jpg

BELİRLENEN SÜRE İÇERİSİNDE GRUP KULLANILACAK VE SİLİNECEK

WhatsApp iOs beta sürümünde test edilen özellik, oluşturulan gruplar için bir hafta, bir gün veya özel bir tarih seçeneği oluşturmasını isteyecek. Böyelikle son kullanma tarihi geldiğinde grup bütün kullanıcılardan silinecek. Eğer grubu uzun süreli kullanmak isterseniz son kullanma tarihi özelliğini devre dışı bırakabileceksiniz.

whatsappgruplari2.jpg

AKTİFLEŞTİREN KİŞİLERDE GEÇERLİ OLACAK

Süreli grup özelliği, sadece bu ayarı aktifleştiren kullanıcılarda açık olacak. Yani grup içerisinde 'Süresi dolan gruplar' özelliği kullanan kişinin belirlediği süre dolduğunda tek başına çıkabilecek, isterlerse diğer katılımcılar kalabilecek.

Özellik şu anda beta test aşamasında bir sonraki WhatsApp güncellemesinde kullanılması muhtemel gözüküyor.

whatsappgruplari4.jpg