Vahşiler ormandan sürü sürü çıkıyor! İnsanlar köşe bucak kaçmaya başladı! Yakaladığını parça parça ediyor

Vahşiler ormandan sürü sürü çıkıyor! İnsanlar köşe bucak kaçmaya başladı! Yakaladığını parça parça ediyor
Doğanın en asil ancak en tehlikeli hayvanları arasında yer alan kurtlar, Amerika Birleşik Devletleri'nde büyük bir paniğe neden oldu. Büyük bir gri kurt sürüsü, Washington üzerinden kuzeydoğu Oregon'a doğru yürüyüşe geçtiler. Bu durum yetkilileri harekete geçirdi...

Washington Balık ve Yaban Hayatı Dairesi'nin açıklamalarına göre, güneydoğu Washington üzerinden kuzeydoğu Oregon'a seyahat eden gri kurt sürüsü, hayvanlarını zaten kurtlara kaptırmış olan çiftçiler arasında büyük bir endişeye neden oldu.

Ocak 2023'te Tucannon bölgesinden ayrılan kurt grubu WA139, Tucannon Sürüsü'nden ayrılarak yola çıktı. Grubun geçtiği bölge, Asotin, Garfield ve Columbia ilçelerini kapsıyor. Oregon Balık ve Yaban Hayatı Dairesi'nin belgelerine göre, bu grup, Oregon'a girdikten sonra birçok hayvana zarar verdi.

2-009.webp

Karar'ın aktardığına göre, Washington'un doğu kesimindeki kurtlar, federal olarak Nesli Tükenmekte Olan Türler Yasası kapsamında listelenmiyor. Bu durum, bu kurtların yönetiminin Washington Balık ve Yaban Hayatı Dairesi'ne (WDFW) bırakılmasına neden oluyor. Eğer WDFW, WA139 grubuna karşı ölümcül bir karar alırsa, bu eyaletin güneydoğu bölgesinde ilk olacak.

Kurtların öldürülmesi, beklenildiği üzere hayvan hakları savunucularının tepkisini çekiyor. Bu savunucular, soruna farklı bir çözüm bulunmasını talep ediyor.

Etiketler :