Bir peri masalı!... Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın kızı Yunan asıllı iş insanıyla evlendi

Bir peri masalı!... Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın kızı Yunan asıllı iş insanıyla evlendi
Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın kızı Prenses İman, Yunan asıllı ve Venezuela doğumlu Cemil Alexander Thermioti ile evlendi.

Kraliyet Divanı ve resmi televizyonların yanı sıra çeşitli internet sitelerinde, kraliyet aile üyelerinin yanı sıra yerli ve yabancı konukların katılımıyla düzenlenen nikah törenine ilişkin görüntüler yayınlandı.

Beyt'ul Ürdün Sarayında düzenlenen nikah törenine, prens ve prenseslerin yanı sıra Mısır Cumhurbaşkanı'nın eşi İntisar es-Sisi gibi kraliyet ailesine yakın misafirler de katıldı.

aa-20230313-30551632-30551631-urdun-krali-2-abdullahin-kizi-prenses-iman-evlendi.jpg

27 yaşındaki Prenses İman'ın evlendiği 29 yaşındaki Thermioti'nin 1994'te Venezuela'nın başkenti Karakas'ta doğduğu ve Yunan asıllı olduğu biliniyor. Thermioti şu anda ABD'nin New York kentinde yaşıyor.

Kral Abdullah'ın Hüseyin, İman, Selma ve Haşim olmak üzere 4 çocuğu bulunuyor.

Thermioti'nin din değiştirerek Müslüman olduğu iddiaları henüz bir açıklamayla doğrulanmasa da Ürdün Krallığı'na evlilikle dahil olup din değiştirerek İslam'ı kabul eden damat örneği de var.

aa-20230313-30551632-30551624-urdun-krali-2-abdullahin-kizi-prenses-iman-evlendi.jpg

Hayatını kaybeden eski Ürdün Kralı Hüseyin ve eski Ürdün Kraliçesi Noor'un kızı Prenses Raiyah, Temmuz 2020'de ünlü İngiliz yazar Roald Dahl'ın torunu Ned Donovan ile evlenmişti.

Çift 26 Ekim 2019'da nişanlanmış ve o dönemde kraliyet tarafından yapılan açıklamada şöyle denilmişti: "Haşimi Kraliyet Divanı, Majesteleri Prenses Raiyah ve Bay Donovan'a bu vesileyle en içten tebriklerini sunar."

Donovan düğünden önce Müslüman olarak Faris adını almıştı.

halktv.com.tr // Dış Haberler