Ünlü oyuncu CHP'den milletvekili aday adayı oldu

Ünlü oyuncu CHP'den milletvekili aday adayı oldu
Ünlü oyuncu Filiz Taçbaş, sosyal medya hesabından Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 2. bölge milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu duyurdu.

Bir döneme damga vuran 'Mahallenin Muhtarları' dizisindeki 'Behiye' karakteriyle tanınan ve sonrasında pek çok yapımda rol alan Filiz Taçbaş, siyasete atılmaya karar verdi.

170320231615275472077-1.webp

Ünlü oyuncu, sosyal medya hesabından Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 2. bölge milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptığını duyurdu.

3574513-f6e306fe0ec721472282a9191f414d5c-1366x1366.jpg

Taçbaş, paylaşımında şunları belirtti:

"Cumhuriyetimizin 100. yılında bir olabileceğimiz, tüm sorunların altından tek yumruk olarak kalkabileceğimiz... Vatanıma ve milletime yoldaş olacağım bir göreve adım atıyorum. CHP İzmir 2. bölge milletvekili aday adaylığı için başvurumu yaptım. Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda yoluma devam edeceğim. Saygılarımla"

filiz-tacbas.png

Filiz Taçbaş kimdir?

Filiz Taçbaş, Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Taçbaş, 1964 senesinde Istanbul'da doğmuştur. İlk kez 10 yaşındayken kameralar karşısına geçtiği bilinmektedir. Daha sonra 18 yaşında tiyatro oyunculuğuna başlamıştır. Anadolu turnelerine katılan Taçbaş aynı zamanda 'Gırgıriye' müzikalinde Müjdat Gezen'le başrolü paylaşmıştır. Ardından 1992 senesinde asıl şöhretini kazandığı Mahalle Muhtarları dizisinde yer almıştır. Taçbaş'ın canlandırdığı Behiye karakteri akıllara kazınmıştır.

Mahalle Muhtarları adlı dizide 2002 yılına kadar rol aldıktan sonra Arka Sokaklar dizisinde oynamaya başlamıştır. Arka Sokaklar dizisinde Ayla Soylu karakterini canlandırmıştır. Klavye Delikanlıları, Ah Neriman, Koçum Benim ve daha birçok dizide rol alan Filiz Taşçı son olarak dönemin en popüler dizilerinden Çukur'da yer almıştır.

Yer aldığı dizilerin yanısıra Taçbaş, birçok filmde de rol almıştır. Filiz Taçbaş'ın yer aldığı filmlerden bazıları şu şekildedir:

Asi Kabadayı

Elveda Mutluluklar

Yaşama Hakkı

Randevu

Bu Şehrin Geceleri

Korkusuz

Aile Pansiyonu

Eskici ve Oğulları

filiz-tacbas-2.png

Yer aldığı dizi ve filmlerle tanınan Filiz Taçbaş aynı zamanda eski milli tenisçidir. Taçbaş, 2007 yılında yüksek bir puanla milli takıma girmeyi başarmıştır. Sporla iç içe bir yaşam süren Taçbaş, aynı zamanda futbola da gönül vermiştir. Tiyatroda yer aldığı zamanlarda boş zamanlarında futbol oynadığını belirten Taçbaş, bir zamanlar erkeklerle aynı takımda top koşturduğunu da belirtmiştir.

Ayrıca voleybol, basketbol ve yüzme dallarında da aktif rol almıştır.