Sıla'nın avukatından Ahmet Kural'a: Neden bu şekilde özür diledi?

Sıla'nın avukatından Ahmet Kural'a: Neden bu şekilde özür diledi?
Eski sevgilisi şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği iddiasıyla hakkında "hakaret, tehdit ve basit yaralama" suçlarından 5 yıla kadar hapsi istenen oyuncu Ahmet Kural, hakim karşısına çıktı

Eski sevgilisi şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği iddiasıyla hakkında "hakaret, tehdit ve basit yaralama" suçlarından 5 yıla kadar hapsi istenen oyuncu Ahmet Kural, hakim karşısına çıktı. Sıla'nın ifadesinde "Ahmet Kural böbreklerime vurdu" demesinin ardından Kural Ve Gençoğlu'nun avukatları arasında sözlü sataşma yaşandı.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin ilk duruşma bugün görülüyor.  Oyuncu Ahmet Kural'ın, Sıla Gençoğlu'na yönelik "Hakaret", "Tehdit" ve "Basit yaralama" suçlarından 5 yıla kadar hapsi isteniyor.

DURUŞMA BAŞLADI

Davalı ve davacı duruşma salonuna alındı. Davalı Ahmet Kural sanık kürsüsünde davacı Sıla Gençoğlu da avukatıyla birlikte müşteki kısmında oturduğu duruşma başladı.

KİMLİK TESPİTİ YAPILDI

Duruşma salonunda kimlik tespiti yapıldı. Ahmet Kural'ın eğitim durumu yüksek lisans aylık gelir 50 bin TL olarak belirlendi. Sinema ve filmi projelerinde yer aldığı zaman ise yıllık 2,5 milyon TL, olarak aktarıldı. Sıla Gençoğlu’na ise geliri sorulmadı.

AHMET KURAL'IN SAVUNMASI

Kural, savunmasında şunları söyledi:

2017 Mayıs ayında güzel bir ilişkiye başladık. Birlikteliğimiz sırasında aramızda kültür farkından dolayı anlaşmazlıklarımız olurdu. Müşteki ile arkadaşlarıma ve İnançlarıma yönelik saygısızlığı nedeniyle ayrıldık.

Bir hafta içinde kendisi Okan isimli denilen biriyle beraber olduğuna dair duyumlar oldu. Bu benim ağırıma gitti. Kendim mahremiyete biraz önem veriyorum. Olay basında da yer aldı. Sonrasında 6 Mayıs'ta kendisi bana dön diye mesaj attı. Cevap vermedim. 16 Mayıs'ta teyzesi mesaj attı. Sıla'nın Okan ile bir alakası yokmuş dedi. Ben ise ayrılma nedenimiz bu değil diyerek telefonu kapattım. Araya ortak arkadaşlarımızı soktu. Ağustos'ta bana sana şarkı yaptım dedi. Bu beni etkiledi. Ama aklında o adam vardı. Ona Üçüncü kişi ile olan birlikteliğiyle ilgili 3 defa o soruyu sordum. Bana değişik cevaplar verdi. Kafamda şüphe oluştu. Olay günü annem ve ablamların geldiği gece kendisi bize geldi. Alkol aldık. Kendisi bayağı içti. Rumelihisarındaki evin merdivenin de inerken sendeledi. Kolundan tutup indirdim. Daha sonra Zekeriyaköydeki benim evime geçti. İçimde kalan şüpheden dolayı aynı soruyu bir kez daha sordum. Evet senin canını yakmak için yaptım dedi. Kendisinden evi terketmesini istedim. Aramızda tartışma oldu. Defol git dedim. Şoförümü aramak istedim. Elimden tuttu. Sonrasında ben kendisinden elimi çekerken düştü.. Kendisi bana yapma Ahmet konuşalım vs dedi. İddianamedeki sözleri kendisine söylemedim ve kesinlikle vurmadım. Sonra kendisi şoförünü aradı. 15-20 dakika süren kavganın sonunda kendisi dışarı çıktı ve çıkarkende bana seni bitireceğim Ahmet kural dedi. Üzerime atılı şuçlamaları kabul etmiyorum.

SILA'NIN İFADELERİ

Ahmet Kural'dan sonra Sıla ifade verdi.. Sıla'nın Habertürk'te yer alan ifadeleri:

Olay günü sanığın ailesinin evinde güzel vakit geçirdik. Daha sonra Zekeriyaköy'deki evine gittik orada kurtulamadığım aynı soru geldi. Alkolün etkisiyle bir anda sinir krizi geçirdi. Takribi bir saat sürdü. Kendimi evden kurtarmaya çalıştım. Kötü bir hatıraydı. Küfür etti. Kül tablasını kaldırdı, 'seni öldürürüm gebertirim' dedi. Birkaç kez yere düştüm böbreklerime ve kulaklarıma vurdu. Tekmeledi böbreklerimi. Çıkmak istedim bahçe kapısından içeri sokuldum. Kafama vurdu.Yerlerde sürüklendim. Yaklaşık 1 saat sürdü. Dinlenip dayak yedim. Bir saat boyunca ara ara dayak yedim. İdrarımdan kan geldi.

Ahmet Kural’ın avukatı, Sıla'nın açıklamalarından sonra, "İdrarda kan olduğu söyleniyor, bunu da böbreğinize vurulmasına bağlıyorsunuz. O dönem regl miydiniz?" diye sordu. Sıla ise, "Hayır, regl değildim" diye cevapladı.

Sıla ve Ahmet Kural’ın ifadeleri bitti. Tanıklar dinleniyor.

AVUKATLAR ARASINDA SÖZLÜ SATAŞMA

Sıla'nın avukatı ve Ahmet Kural'ın avukatları arasında sözlü sataşma yaşandı.

"NEDEN BU ŞEKİLDE ÖZÜR DİLEDİ?'

Kural, Epözdemir'in, "Suç işlemediği kanaatindeyse neden bu şekilde özür diledi?" sorusunu, "Beyanımın sebebi, aşık olduğum, evlenmek istediğim kadınla, yüzde yüz benim sebep olmadığım olayların içinde adımın geçmesi, şiddet ve kadına şiddete karşı olduğum için, adımın kadına şiddette geçmesinden dolayı duygusal olarak tüm kadınlardan ve o zaman sevdiğim kadından özür diledim. Bundan rahatsızlık duymuyorum. Bu suç işlediğim anlamına gelmez." diye yanıtladı.

Tarafları dinleyen mahkeme heyeti duruşmanın 22 Nisan'a ertelenmesine karar verdi.

Etiketler :