Sezen Aksu'dan Hatay'da TİP'e ziyaret

Sezen Aksu'dan Hatay'da TİP'e ziyaret
Ünlü sanatçı Sezen Aksu, 6 Şubat depremlerinde ağır hasar alan Hatay'da yardım çalışmalarına destek vermeye devam ediyor. Bugün Defne ilçesindeki TP Afet Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret eden sanatçı, Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu ile görüştü.

Maraş merkezli depremlerin ardından 10 il enkaz altında kaldı. Resmi verilere göre can kaybı 48 bine dayandı. Depremlerden sağ kurtulan ancak maddi manevi kayba uğrayan vatandaşlar ise yaşam mücadelesi veriyor.

ALİ İSMAİL KORKMAZ'IN AİLESİNİ ZİYARET ETMİŞTİ

Depremlerin en fazla vurduğu illerden olan Hatay'da yardım çalışmaları da devam ediyor. Ünlü sanatçı Sezen Aksu da Hatay'a giderek depremzedelerle görüşüyor ve yardım çalışmalarına destek veriyor. Geçtiğimiz günlerde Gezi Parkı eylemleri sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın Hatay'da yaşayan ailesini ziyaret eden ünlü sanatçı, Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz ile sohbet etmişti. Daha sonra ziyarete ilişkin konuşan Emel Korkmaz, Sezen Aksu'nun 10 gündür Hatay'da olduğunu ancak kimseye haber vermediğini belirtmişti.

TİP VEKİLİ İLE GÖRÜŞTÜ

Sezen Aksu bugün de Hatay'ın Defne ilçesindeki Türkiye İşçi Partisi (TİP) Afet Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Ünlü sanatçı burada TİP Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu ile görüştü.