Salıncakta sallanan iki çocuk arasındaki 3 farkı sadece yüksek IQ'lu olanlar 7 saniyede görebiliyor

Salıncakta sallanan iki çocuk arasındaki 3 farkı sadece yüksek IQ'lu olanlar 7 saniyede görebiliyor
Salıncakta sallanan iki çocuk arasındaki farkı 7 saniyede görenlerin yüksek IQ'lu olduğu ortaya çıktı. Bakalım siz kaç saniyede görebileceksiniz?

Bulmacalar beyin gelişimini destekleyen ve kişinin görsel zekasında ciddi artışların olmasını sağlayan önemli alıştırmalardan bir tanesidir. Beyin gelişimini desteklemek ve kişinin çok daha güçlü bir pratik zekaya sahip olabilmesi için düzenli olarak bulmaca çözmesi elzemdir.

Salıncakta sallanan iki çocuk neredeyse aynı gibi görünseler de iki çocuk arasında tam 3 fark bulunuyor. Salıncakta sallanan iki çocuk arasındaki 3 farkı sadece 7 saniyede görebilenlerin yüksek IQ'lu olduğu ortaya çıktı.

Peki ya siz kaç saniyede görebildiniz?

icsalincak.webp

Salıncakta sallanan iki çocuk arasındaki 3 farkı sadece yüksek IQ'lu olanlar 7 saniyede görebiliyorken, iki fotoğraf arasındaki farkları şu şekilde açıklayabiliriz;

Fotoğraftaki en bariz fark şüphesiz çocuğun tişörtünde gizli. Birinci fotoğraftaki çocuğun tişörtünde logo bulunuyorken ikinci çocuğun tişörtünde herhangi bir logo bulunmuyor.

Diğer iki farkı görmek kabul edelim biraz daha zorlayıcı. Şekil farklılıkları dolayısıyla göz her iki görseli de aynı görürken, ağaç ve salıncağın altına dikkatli baktığınızda farkı göreceksiniz.