Rahmi Koç İle İlgili Yıllar Sonra Gelen İtiraf

Rahmi Koç İle İlgili Yıllar Sonra Gelen İtiraf
Koç Holding’in Bizden Haberler’in 521’inci sayısı yayınlandı. Vehbi Koç Vakfı’nın YouTube ve Spotify hesaplarında dinleyicilerle buluşan Podcast serisinin ilk konuğu Semahat Arsel oldu.

Koç ailesinin 93 yaşındaki üyesi Rahmi Koç'la ilgili çocukluk anılarını anlatan Semahat Arsel, Bizden Haberler dergisine konuk oldu.

Vehbi Koç Vakfı; Kuruluşunun 55. yıldönümünde “Vehbi Koç Vakfı Sohbetleri” isimli yeni bir Podcast serisine başladı.

semahat-arsel-rahmi-koc.jpg

Serinin ilk konuğu olarak Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel oldu. Koç Holding’in Bizden Haberler dergisinde yer verilen söyleşide Semahat Arsel; Cumhuriyet’in ilk yıllarında Ankara’da geçen çocukluğunu, ailesiyle ilişkilerini ve o dönemin geleneklerini dinleyicilerle paylaştı.

koc.jpg

Patronlar Dünyası'ndan Necla Dalan'ın haberine göre Semahat Arsel, Rahmi Koç ile çocukluk anılarını şu sözlerle paylaştı:

rahmi-koc.jpeg

“Annem bizimle çok yakından ilgilenirdi. Rahmi erkek çocuk, ben kız çocuk olduğum için mi, yoksa öyle yetiştirildiğimiz için mi, hiç ama hiç kavga ettiğimizi hatırlamıyorum. Çocuklar birbiriyle kapışır ya, oyuncaklar falan, kavga ederler. Rahmi ile kavga ettiğimi hiç hatırlamıyorum. Onun oyuncakları ayrıydı, benim oyuncaklarım ayrıydı. Çok iyi anlaşırdık, sonuna kadar da öyle oldu. Ömrüm anneme ve babama karşı Rahmi’yi korumakla geçti.”