O parayla 5 aile geçiniyor: Subaşı'nın velayet sonrası nafakası düştü

Şeyma Subaşı ile Acun Ilıcalı, geçtiğimiz yıl kasım ayında Silivri Adliyesi'ne giderek evliliklerini yaklaşık 10 dakikada noktalamıştı.Subaşı'na 120 bin TL nafaka almasına karar verilmişti

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
O parayla 5 aile geçiniyor: Subaşı'nın velayet sonrası nafakası düştü

Şeyma Subaşı ile Acun Ilıcalı, geçtiğimiz yıl kasım ayında Silivri Adliyesi'ne giderek evliliklerini yaklaşık 10 dakikada noktalamıştı.Subaşı'na 120 bin TL nafaka almasına karar verilmişti. Dün kızları Melisa'nın velayetinin babasına geçmesinin ardından Subaşı'nın nafası 10 bin TL düştü. Asgari ücretin 2020 TL olduğu ülkemizde bu rakamla 5 aile geçinebiliyor.

Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı ortak bir kararla kızları Melisa Ilıcalı'nın velayetinin babası Acun Ilıcalı’ya verilmesi için girişimde bulundu. İkili kızlarının velayeti için mahkemeye başvurdu. Mahkeme, Melisa'nın annesinde olan velayetini babası Acun Ilıcalı'ya verdi. Dava, 30 Ocak günü Adalar Adliyesi’nde açıldı. Davacı Şeyma Subaşı, davalı Acun Ilıcalı oldu. Duruşmaya avukatlar katıldı. Subaşı, dava dilekceşinde velayetin değiştirilerek Acun Ilıcalı’ya verilmesini istedi. Melisa Ilıcalı için boşanma davasında hükmedilen 10 bin liralık iştirak nafakası düşürüldü. Şeyma Subaşı velayetin değiştirilmesinden sonra artık 115 bin lira nafaka alacak.

Asgari ücretin 2020 TL olduğu ülkemizde Melisa için verilen iştirak nafakasıyla 5 aile geçinebiliyor.