Mutfak lavabosunun altına bunları koyan yandı!

Mutfak lavabosunun altına bunları koyan yandı!
Mutfak evyesinin altına gelişigüzel koyduğumuz pek çok ürün tehlike unsuru oluşturuyor. Bu eşyaları sakın ama sakın mutfak lavabosunun altında muhafaza etmeyin. İşte mutfak lavabosunun altına asla koymamanız gereken o ürünler...

Mutfak lavabosunun altındaki büyük açık dolap, taşan eşyalarınızı saklamak için harika bir yer gibi görünüyor. Ancak o alanı derlerken elinize gelen her şeyi mutfak lavabosunun altına atmamaya dikkat etmelisiniz. Mutfağınızı düzenlerken kullanımınızı kolaylaştıracak olsa da orada kesinlikle saklamamanız gereken bazı şeyler vardır.

Mutfağınızı organize ederken her şeyi yerli yerince koymaya özen gösterirsiniz. Ancak bazı eşyalara daha pratik ulaşmak için onu en yakınınıza yani mutfak lavabonuzun altına koyarsınız. Fakat bazı eşyalar ne yazık ki kesinlikle mutfak evyesinin altına konmaması gerekiyor. Çünkü bu eşyalar oksitlenip zehir saçabiliyor!

MUTFAK LAVABOSUNUN ALTINA SAKIN KOYMAYIN! ÇÜNKÜ…

Küçük ev aletlerini kesinlikle mutfak lavabosunun altına koymayın. Nem ve elektrik bir arada iyi gitmez. Nem, oksitlenmeye neden olabilir ve hassas elektrik bağlantılarına zarar verebilir. Ayrıca taktığınız cihazın görünür veya görünmeyen herhangi bir yerinde nem varsa da tehlike oluşturabilir. Bu nedenle kahve makinesi gibi küçük ev aletlerini mutfak lavabosunun altında saklamayın.

Ev tipi çamaşır suyu veya diğer tehlikeli kimyasallar ya da yanıcı herhangi bir şey olsun, bunlar yanlış koşullarda kendiliğinden yanabilen maddelerdir. Bu nedenle bunları serin ve kuru koşullarda muhafaza etmelisiniz. Ayrıca kağıt havlu, kağıt alışveriş poşeti veya sünger gibi ürünleri de koymamalısınız. Çünkü bunlar suyu emer.