Milyonlarca yıldır gizlice aramızda geziyor! Öyle dişleri var ki görenler dehşete düşüyor!

Milyonlarca yıldır gizlice aramızda geziyor! Öyle dişleri var ki görenler dehşete düşüyor!
Milyonlarca yıldır dünyada var olan yaratık, devasa korkunç dişleriyle insanlara dehşet vermeye devam ediyor. Birleşik Krallık kıyılarında bulunan vampir yaratıkla karşılaşan adam, hayatının şokunu yaşadığını söyledi.

Galler kıyı şeridine yakın sularda korkunç bir "vampir" yaratık bulundu. Toplayıcı Craig Evans, Stranger Things'den fırlamış gibi ancak bir canavar olarak tanımlanabilecek bir şeyle karşılaştığında şok oldu. Yaratığın 340 milyon yıl öncesine ait olduğu ve 60 santimetre uzunluğa kadar büyüyebileceği ortaya çıktı. Bofa Balığı olarak adlandırılan bu hayvanın çok dairesel bir ağzı ve tamamen kurbanlarının bu tür kanları için orada olan korkunç dişleri vardır.

Yaklaşık 340 yıldır dünyada bizimle yaşıyor... Korkunç dişleriyle herkesi dehşete düşürmeye başladı - Resim : 1

KORKUNÇ BİR AĞZI VAR

Şok edici bulguyla ilgili gönderi paylaşmak için Instagram'a giderek şunları yazdı: “Bu ölü Deniz Lamprey'i Batı Galler nehrinde deniz alabalığı için balık tutarken buldum. Bu doğa harikaları tatlı suda doğar, daha büyük balıkları avlamak için denize göç edene kadar küçük algler ve mikroorganizmalarla beslenir. Korkunç bir ağız balığın yan tarafına yapışır ve kanını vb. emer. Bu, yaklaşık 60 santimetre uzunluğundaydı ve yaklaşık bir kilo ağırlığındaydı. Yaklaşık 30 santimetre derinliğinde hızlı akan suda bu yumurtlamalardan bazılarının üzerinde duracak kadar şanslıydım. Haziran ayında yumurtladıktan sonra hepsi ölüyor. Yıllar boyunca bunlardan birçoğunu gördüm ve onları yiyen tek memeli su samurlarıdır ve kuyruğunun sadece birkaç santimini bitirirler. Bu eski çenesiz balık türleri, sağlıklı bir ekosistemin işaretidir.” dedi.

Yaklaşık 340 yıldır dünyada bizimle yaşıyor... Korkunç dişleriyle herkesi dehşete düşürmeye başladı - Resim : 2

YAKLAŞIK 20 YIL YAŞIYORLAR

Korkunç yaratık yaklaşık 20 yıl yaşayabilir, ancak genellikle ortalama altı yıldır. Birleşik Krallık'ta çeşitli yerlerde bulunabilirler, ancak Hükümetin Ortak Doğa Koruma Komitesi'ne göre, bunlar çoğunlukla Cumbria'daki Diver Derwent ve Bassenthwaite Gölü'nde bulunur ve aslında bu ülkede korunan bir türdür. Ama Galler'de nasıl sona erdiği bilinmiyor.

Etiketler :