Mavi Ay burçları alt üst edecek! Yılın en heyecanlı zamanı başladı: Değişime hazır olun

Mavi Ay burçları alt üst edecek! Yılın en heyecanlı zamanı başladı: Değişime hazır olun
Astroloji tutkunları için heyecan verici bir dönem başladı. Nadir görülen bir gökyüzü olayı olan Mavi Ay, gören herkesi adete mest etti. Dünyaya yakın ve ışıl ışıl görünen Süper Ay, burçlar üzerinde de etkili olacak. Peki, mavi ay burçları nasıl etkileyecek? Bugünden itibaren değişime hazır olun.

Süper Mavi Ay, 30 Ağustos gecesini 31 Ağustos'a bağlayacak gece gerçekleşecek. Ayın en yakın geçişi esnasında olan bu olayda ay çok parlak görünecek.

Ayrıca ikinci dolunay gerçekleşmiş olacak bu sebeple de bu olay çok önemli. Süper Ay ayın normal parlaklığından çok daha parlak ve büyük gözükmesi sebebiyle ışıl ışıl bir gök yüzü olacak.

2023 Süper Mavi Ay'ı 30-31 Ağustos gecesi meydana gelecek, çarşamba gecesi başlayacak ve perşembe sabahının erken saatlerine kadar sürecek. Ay, bir ay içinde Dünya'ya olabildiğince yakın olduğundan normalden biraz daha büyük ve parlak görünecek. Aynı gün Ay, Satürn gezegenine yaklaşacak .

2023 Süper Mavi Ay'ı 30-31 Ağustos gecesi meydana gelecek, çarşamba gecesi başlayacak ve perşembe sabahının erken saatlerine kadar sürecek. Ay, bir ay içinde Dünya'ya olabildiğince yakın olduğundan normalden biraz daha büyük ve parlak görünecek. Aynı gün Ay, Satürn gezegenine yaklaşacak

SÜPER AYIN BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

SÜPER AYIN BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

KOÇ BURCU

Bu mavi ay Koç burçlarını olumlu anlamda etkileyecek. Enerjinizi artırmak için tam bir fırsat üstelik motivasyonunuzda normalinden çok daha kuvvetli olabilir.

BOĞA BURCU

BOĞA BURCU

Boğa burçlarını mavi ay finansal anlamda etkileyecek. Duygusal dengenizi ve maddi konularla alakalı olayları daha sağlam şekilde ele alma fırsatı bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU

İKİZLER BURCU

İkizler burçları mavi ayla birlikte yoğun bir döneme giriyor. Bu durum size iletişim becerilerinizi geliştirmek ve yakın ilişkilerinizi güçlendirmek için oldukça iyi bir fırsat.

YENGEÇ BURCU

YENGEÇ BURCU

Yengeç burçları mavi ayla birlikte içsel bir yolculuk yaşayacak. Özellikle aile ve yakın arkadaşlık ilişkilerini güçlendirecekler.

ASLAN BURCU

ASLAN BURCU

Aslan burçları özgüvenleri sayesinde yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak. Bu fırsatı yeni adımlar için kullanabilirsiniz.

BAŞAK BURCU

BAŞAK BURCU

Başak burçları, bu olayla birlikte daha çok çalışmaya başlayacak. Yeni iş ve kariyer fırsatları yakalayacaklar.

TERAZİ BURCU

TERAZİ BURCU

İlişkilerini ve denge konularını halletmesi gereken terazi burçları için kaçırılmaz bir fırsat. Bu dönemi ilişkilerinizde dengeyi sağlamak, adaleti aramak ve sosyal etkileşimlerinizi güçlendirmek için kullanabilirsiniz.

AKREP BURCU

AKREP BURCU

Akrepler, biraz içsel dönüşüm yaşamanın ve derinlere inmenin zamanı gelmiş gibi duruyor.

YAY BURCU

YAY BURCU

Bu dönem en çok da size yarayacak gibi. Yeni deneyimler, yeni seyahatler sizi bekliyor.

OĞLAK BURCU

OĞLAK BURCU

Kariyer odaklı olan Oğlak burçları Mavi ay ile birlikte şansını artıracak. Dolayısıyla kafanızdaki kariyer planına odaklanın ve gereken neyse onu yapın.

KOVA BURCU

KOVA BURCU

Kova burçları, kendinizi yenilemeye hazır olun. Bu dönem sizin için yenilikçilik, özgürlük ve sosyalleşme fırsatları sunuyor.

BALIK BURCU

BALIK BURCU

Oldukça duygusal bir ruh haline sahip olan balık burçları bu dönemde yeni ruhsal arayışlar içine girebilir. Aşk, ilişki ve evliliklerde değişim yaşayabilirler.

Öte yandan dün gece mavi ay bazı illerden görüldü. Mavi ay, Hatay'ın Samandağ ilçesinde görsel şölen oluşturdu.

Hatay'ın Samandağ ilçesinde, Ay'ın Dünya'ya en yakın konumda olduğu, 'Mavi Ay' gökyüzünde görsel şölen oluşturdu. Gök bilimciler tarafından bir takvim ayında yaşanan ikinci Dolunay olarak; Mavi Ay şeklinde tanımlanan nadir doğa olayı, sabaha karşı gerçekleşti.

Mavi Ay aslında mavi renkte olmamakla birlikte bu terim, bir ay içinde ikinci bir dolunayı ifade ediyor. Normalde süper Ay'lar ortalama bir dolunaydan yaklaşık yüzde 16 daha parlak ve yüzde 7 daha büyük görünüyor.

İstanbul'da, Ay'ın Dünya'ya en yakın konumda olduğu, 'Mavi Ay' gökyüzünde Görsel Şölen oluşturdu. Gök bilimciler tarafından bir takvim ayında yaşanan ikinci Dolunay olarak; Mavi Ay şeklinde tanımlanan nadir doğa olayı, ilgi ile izlendi. Çengelköy'de ayın eşsiz görüntüsünü izleyenler, o anları cep telefonu ile kaydetti. Ay'ın İstanbul'un simgeleri ile buluştuğu anlarda ise eşsiz unutulmaz görüntüler ortaya çıktı.

Ağustos ayının ilk dolunayı 1 Ağustos'ta gerçekleşirken, 30 Ağustos'ta ortaya çıkan ikinci tam süper Ay, Mavi Ay olarak tanımlanıyor. Bununla birlikte Mavi Ay aslında mavi renkte olmamakla birlikte bu terim, bir ay içinde ikinci bir dolunayı ifade ediyor. Normalde süper Ay'lar ortalama bir dolunaydan yaklaşık yüzde 16 daha parlak ve yüzde 7 daha büyük görünüyor.

Dünya'nın birçok yerinde 30 Ağustos gecesi görülmeye başlayan 'Mavi Ay', İzmir'in simgelerinden Saat Kulesi ile birlikte görsel şölene sahne oldu.