Halk TV Canlı Yayın
Mahkeme "ayakların kokuyor" diyen eşi tazminata mahkum etti!
Mahkeme "ayakların kokuyor" diyen eşi tazminat ödemeye mahkum etti. Misafirlerin yanında 'Ayakların kokuyor, git yıka' diyen eşin boşanmasına ve 'ayakları koktuğu' iddia edilen eşe 30 bin lira tazminat ödenmesine karar verildi."GURURUM...

Mahkeme "ayakların kokuyor" diyen eşi tazminat ödemeye mahkum etti. Misafirlerin yanında 'Ayakların kokuyor, git yıka' diyen eşin boşanmasına ve 'ayakları koktuğu' iddia edilen eşe 30 bin lira tazminat ödenmesine karar verildi.

"GURURUM İNCİNDİ"

İstanbul'da, bir üniversitede araştırma görevlisi olan M.K., misafirlerin içinde "Birinin ayakları kokuyor" dedi. Bunu üzerine ayaklarını kokladığı eşi S.K.'ya, "Senin ayaklarınmış, git yıka şunları" diye bağırdı. Ayaklarını yıkayarak geri gelen genç kadının ikinci kez ayaklarını koklayan M.K., 'Hala kokuyor, şunları git çamaşır suyuyla yıka' dedi. Gözyaşları içinde odayı terk eden kadın, herkesin içinde ayaklarını koklayan eşine "Gururum incindi" diyerek 150 bin liralık tazminat ve boşanma davası açtı.

30 BİN LİRA TAZMİNAT

Durumu ağır derecede onur kırıcı davranış olarak nitelendiren mahkeme, 3 yıldır evli olan çiftin boşanmasına ve M.K.'nin 30 bin lira tazminat ödemesine hükmetti. S.K. mahkemeye sunduğu dilekçesinde, "Sürekli rencide etti. Defalarca evliliğimi kurtarmak istedim. Ama herkesin içinde ayaklarımı koklayıp bağırması son noktaydı" dedi.