Kraliçe hiçbir şey bırakmamış! Prens Andrew'ın miras umutsuzluğu

Kraliçe hiçbir şey bırakmamış! Prens Andrew'ın miras umutsuzluğu
Kraliyet ailesinde Harry ve Meghan'dan sonra şimdi de Prens Andrew yeniden gündemde. Annesi Kraliçe II. Elizabeth'in tüm mirasını Kral III. Charles'a bırakması yaşlı prensi sinirlendirdi. Daha önce cinsel saldırı suçlarıyla gündeme gelen Andrew'ün para kazanmak için Harry'nin yaptığı işlere yönelmesi olasılığı tartışılıyor.

Prens Andrew arkadaşlarına, Kral'ın annelerinin servetini paylaşmakta şimdiye kadar isteksiz olmasından dolayı 'şaşkın' ve 'umutsuzluk içinde' olduğunu söyledi. Kraliçe'nin 650 milyon Sterlin'den fazla olduğu tahmin edilen mirasının tek varisi Kral III. Charles'tı.

Özellikle York Dükü'nün, kendisine ve kardeşlerine miras payları verilmediği için "biraz kızgınlık" duyduğu söyleniyor.

York Dükü'nün bir arkadaşı Daily Mail'de yer alan habere göre şunları söyledi: "Andrew umutsuzluk içinde. Tamamen karanlıkta bırakıldı. Andrew da bu ailenin bir üyesi ama böyle bir şey olacağından haberi yoktu. Anladığım kadarıyla araştırmış ve doğru. Her şey hükümdardan hükümdara gitmiş."

Andrew'den Harry mi doğacak?

Bu haber, dün Kral'ın Andrew'un Windsor'daki Kraliyet Köşkü'nde bir ay kadar yaşayan Hintli "şifacısı" için 32 bin Sterlinlik faturayı ödemeyi reddettiğinin ortaya çıkmasının ardından geldi. Kendi gelirine ihtiyaç duyan Andrew'un, bir kaynağın söylediği gibi, bir prime time röportajına katılarak "bir Harry yapabileceği" yönündeki spekülasyonlar artıyor.

Kraliyet ailesi mensupları olarak Edward ve Anne, görevleri sebebiyle Hükümdarlık Hibesi'nden maaş alıyor. Ancak Andrew, üç yıldan uzun bir süre önce, şiddetle reddetmeye devam ettiği cinsel saldırı suçlamalarıyla karşı karşıya kalınca kraliyet görevlerinden istifa etmişti.

Artık hiçbir resmi görevi ve işi olmayan Andrew, kardeşinin cömertliğine bel bağlamış durumda. Sonunda Buckingham Sarayı'ndaki ofisinden taşındı ve The Mail on Sunday'in ortaya çıkardığı üzere, Kraliyet Köşkü'ndeki 30 odalı malikanesinden ayrılıp Harry ve Meghan'ın bu yılın sonlarına doğru boşaltacakları Frogmore Cottage'a taşınmak zorunda kalacak.

"Fikir Kraliçe'nindi"

Daily Mail'e konuşan bir başka Kraliyet kaynağı Andrew'un Frogmore'a taşınmasını ilk önerenin Kraliçe olduğunu söyledi. Kraliçe'nin ayrıca William ve Kate'in de zamanı geldiğinde Kraliyet Köşkü'ne taşınmalarının uygun olacağını düşündüğü belirtildi.