Koca bir bölgede herkes evlerinde diken üstündeydi... Herkes 400 kiloluk dev canavardan korkuyordu... İşte yakalanma anları

Koca bir bölgede herkes evlerinde diken üstündeydi... Herkes 400 kiloluk dev canavardan korkuyordu... İşte yakalanma anları
Bir süredir bölge halkına korku dolu günler yaşatan dev canavar, en çok çocukların oyun oynadığı sırada görüldü. Çocuklara doğru yavaş yavaş geldiği görülen yaratık, evcil hayvanlar için de büyük bir tehdit oluşturuyordu. Aileler, yetkililere haber verince 400 kiloluk dev timsah yakalandı.

ABD'nin Florida’da eyaletinde bir apartmanın otoparkında yakalanan dev timsah apartman sakinlerine korku dolu anlar yaşattı. Tampa kentindeki bir apartmanın otoparkında yakalanan 3 metrelik timsahın yakanlanması için olay yerine Florida Balık ve Vahşi Yaşam yetkilileriyle ile polis, çağrıldı. Ekipler timsahın ağzını bağlayarak kontrol altına alındı.Dev timsah polis ve Florida Balık ve Vahşi Yaşam yetkilileri eşliğinde kamyonete yüklendi. O anlar polislerin vücut kamerasına yansıdı.

Bölge halkını hop oturup hop kaldıran korkunç yaratık, çocukların sokakta oynadığı sıralarda bölgede görülünce aileler hemen yetkililere haber verdi. 3 metre ve 400 kilo ağırlığındaki dev canavar, uzun çabalar sonucunda yetkili ekip tarafından yakalandı. Endişeleri sona eren bölge halkı, uzun zaman sonra rahat bir nefes aldı.

timo.jpeg

ÇOCUKLARIN OYUN OYNADIĞI BÖLGEYE GELDİ

Olay, Florida St. Petersburg Polis Departmanı tarafından 16 Mart'ta Facebook sayfalarında timsahın bölgede oynayan çocuklara çok yaklaştığını ve insanlardan korkmadığını belirten bir gönderiyle paylaşıldı. St. Petersburg Polis Departmanı sözcüsü Ken Knight, Newsweek'e "Anladığımız kadarıyla, mahalledeki çocukların ve evcil hayvanların sesini duyduğunda kıyı şeridine yaklaşma eğilimindeydi. Mahalle sakinleri, çocuklara ve evcil hayvanlara karşı saldırgan doğasından endişe duyuyorlardı." dedi.

timo3.webp

POLİSLER VE TİMSAH AVCISI BİRLİKTE ÇALIŞTI

16 Mart'ta timsahı çıkarmak için bir timsah avcısı çağrıldı ve yerel polis gücü, timsah avcısına yardım etmek için olay yerine geldi. Knight, "Yüze çıktığında timsahı suda bulmasına yardım ettiler. Avcıya çengelleme, kıyıya sürükleme ve yakalama sürecinde yardımcı oldular."

YERLEŞİM BÖLGELERİNE GELMEYE BAŞLADILAR

Eyaletin Balık ve Yaban Hayatı Koruma Komisyonu'na göre Florida, 1,3 milyondan fazla timsaha ev sahipliği yapıyor. Çoğunlukla bataklıklarda, nehirlerde ve sulak alanlarda bulunurlar, ancak yılın bu zamanında genellikle yiyecek ve eş aramak için yerleşim bölgelerine gelirler.

NORMAL BOYUTLARINDAN BÜYÜKTÜ

Smithsonian's Ulusal Hayvanat Bahçesi tarafından tahmin edildiği üzere bir Amerikan timsahının ortalama boyutu bir dişi için 2,4 metre ve bir erkek için 0,9 metredir yani yakalanan bu timsah daha büyüktü. 3 metrenin üzerindeki herhangi bir timsah, insanlar, evcil hayvanlar ve mülkler için tehdit oluşturabilir. Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte timsahlar eş aramaya başladıklarında daha aktif ve aynı zamanda daha agresif hale gelirler.

timo4.webp

"ÜREME MEVSİMİNİN EŞİĞİNDEYİZ"

Yaban hayatı kontrol şirketi Pesky Critters'ın sahibi olan timsah avcısı Todd Hardwick daha önce Newsweek'e verdiği demeçte, "Henüz tam olarak üreme mevsiminde değiliz , ancak tam da bunun eşiğindeyiz. Timsahların etrafta dolaşmaya, nehir veya kanallardan dışarı tırmanmaya ve mahallelerde ve yollarda kestirme yollara gitmeye başladıkları bir dönemdeyiz." dedi.

"TİMSAHLARI BESLEMEYİN"

Sonuç olarak, yerleşim bölgelerinde timsah raporları son haftalarda arttı. Mahallenizde bir timsah görürseniz, onu uzak tutmalı ve kaldırılması için bir profesyonel çağırmalısınız. Bir köpeğiniz varsa, onu su kütlelerinden uzak tutmalı ve yoğun, bataklık bitki örtüsü olan alanlardan kaçınmalısınız. Hardwick, "Ve her şeyden önce, timsahları beslemeyin," dedi. "Onları beslemeye başladığınızda, onları insanlara yaklaşmaya şartlandırıyorsunuz ve işte o zaman tehlikeli hale geliyorlar."