Kızılcık Şerbeti'nden sonra 'Kızıl Goncalar' geliyor: Yapımcısı projeyi anlattı

Kızılcık Şerbeti'nden sonra 'Kızıl Goncalar' geliyor: Yapımcısı projeyi anlattı
Ünlü dizi “Kızılcık Şerbeti” dizisinin yapımcısı Faruk Turgut yeni dizisi “Kızıl Goncalar” dizisi hakkında ilk kez konuştu. Ünlü yapımcı dizinin içeriği ile ilgili bilgi verdi.

Kızılcık Şerbeti” dizisinin yapımcısı Faruk Turgut, yeni sezon öncesi Fatma Karaağaç’ın youtube kanalına konuk oldu. Turgut, Özgü Namal, Özcan Deniz ve Mert Yazıcıoğlu’nu buluşturan yeni dizisi “Kızıl Goncalar” hakkında ilk kez konuştu.

Usta yapımcı Faruk Turgut, muhafazakar bir aileden gelen Meryem (Özgü Namal) ile doktor Levent’in (Özcan Deniz) çocuklarının üzerinden başlayan hikâyelerinin çerçevesinde Türkiye sosyolojisini sorgulayacaklarını belirtti ve “İnsanların merak ettiği enteresan yapıların sorgulandığı ve bu yapıları ciddi eleştiriler getirdiğimiz bir iş olacak. Ben yine Kızılcık Şerbeti kadar etkili bir dizi olacağını ve çok ses getireceğini, ülkenin gündemine oturacağını ve tartışma yaratacağını düşünüyorum” dedi.

Kızıl Goncalar dizisinin konusu nedir?

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, Faruk Turgut, Fatma Karaağaç’ın sorusu üzerine Necati Şahin’in yazdığı ve merakla beklenen dizi hakkında şu bilgileri verdi:

“Özcan Deniz bir doktoru oynayacak.Doktor, o kültürünün içinde yetişmiş ama özellikle doğuda görev yaptığı süreç içerisinde temasta olduğu bir ailenin hayatını farklı bir boyuta getirebilmek adına da ciddi bir çabası olacak.

Ayrıca son dönemde Türkiye’nin en büyük kanayan yerlerinden biri olan Türk doktorlarının ülkeyi terk etmeye nedenlerine de ayrı bir pencerede eleştirel bir boyutta göndermeler yapacağız. Doktor Levent’in eşi Türkiye’den ziyade yurt dışında mesleğin devam ettirme konusunda kararlı… Bu yüzden eşiyle ters düşecek. Doktorların meselelerine farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefliyoruz. Özgü Namal’ın oynayacağı Meryem ise Doğu Anadolu’dan geliyor… İki karakterin çocukları arasındaki bir bağlantıdan ötürü yolları kesişecek. Bu arada dizide yine çok önemli bir toplumsal mesele olan proje çocuk konusuna değineceğiz.”

Etiketler :