Kıvanç Tatlıtuğ kimdir? Aile dizisinin Aslan’ı Kıvanç Tatlıtuğ kaç yaşında, nereli, boyu ve yaşı kaç?

Kıvanç Tatlıtuğ kimdir? Aile dizisinin Aslan’ı Kıvanç Tatlıtuğ kaç yaşında, nereli, boyu ve yaşı kaç?
Bu akşam Show TV'de ekranlara gelecek olan Aile dizisinin başrol oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ araştırılmaya başlandı. Kıvanç Tatlıtuğ kimdir, nereli, yaşı kaç, boyu kaç soruları merak ediliyor. Aslan Soykan karakteriyle ekranlara geri dönen Kıvanç Tatlıtuğ, kaç yaşında, nereli? İşte Kıvanç Tatlıtuğ hakkında merak edilenler…

Yeni dizisi Aile'de Aslan karakteri ile başrol olan Kıvanç Tatlıtuğ'nun hayatı, yaşı, boyu, nereli olduğu merak konusu oldu. İşte Kıvanç Tatlıtuğ'un hayatı, yer aldığı dizileri ve filmleri...

Kıvanç Tatlıtuğ kimdir?

Kıvanç Tatlıtuğ 27 Ekim 1983 tarihinde, beş çocuklu ailenin bir ferdi olarak Adana'da doğdu. Ortaöğrenimini Yenice Özel Çağ Lisesi'nde tamamladıktan sonra Pastane işleten babası Erdem Tatlıtuğ'un geçirdiği ciddi bir kalp ameliyatından sonra ailesi ile birlikte 1997 yılında İstanbul'a yerleşti. İstanbul Kalamış Lisesi'nden mezun oldu. Annesinin adı Nurten'dir. Aktörlük ve mankenlik yapmadan önce uzun süre basketbol ile uğraştı. Adana'da Fiskobirlik, Çukurova ve Tarsus Amerikan kulüplerinde başladığı amatör basketbol kariyerini İstanbul'a yerleştikten sonra profesyonel seviyeye taşıdı. Ülkerspor ile (2 yıl) başlayan birinci lig macerası, Beşiktaş (1 yıl) ve Fenerbahçe (1yıl) basketbol kulüplerinde devam etti; fakat tekrar geri döndüğü Beşiktaş ile beraber antrenman çalışmaları yaptığı sırada sakatlanarak basketbol hayatını noktalamak zorunda kaldı. Annesinin teşvikleriyle başladığı mankenlik kariyeri, iki yıl kadar sürdü.

Kıvanç Tatlıtuğ kaç yaşında, boyu kaç?

39 yaşında olan Kıvanç Tatlıtuğ'un boyu 1.87 m

Kıvanç Tatlıtuğ hangi dizi ve filmlerde rol aldı?

Mankenlik ajanslarıyla çalışan profesyonel bir manken olan Tatlıtuğ, 2002 yılında düzenlenen Best Model yarışmasını kazanarak Türkiye birincisi oldu ve Best Model of the World'e katılmaya hak kazandı.2002 yılında katıldığı Best Model of the World yarışmasını kazanmasıyla beraber uluslararası arenada kendini gösterme fırsatı yakalayan Tatlıtuğ, Success Ajans'ın teklifini kabul ederek modellik yapmak üzere Paris'e yerleşti ve orada 1.5 yıl yaşadı. 2005 yılında, Gümüş adlı dizide Songül Öden ile beraber başrolleri paylaştı. Gümüş, Türkiye ve Arap ülkelerinde çok popüler hale gelince bazı ülkelerde "genel ahlaka aykırı" olduğu gerekçesiyle yayınının durdurulması gündeme geldi fakat bu durum hiç gerçekleşmedi.2007 yılında Gümüş'ün bitmesinin ardında Menekşe ile Halil dizisinde ve Amerikalılar Karadenizde 2 adlı filmde rol aldı. 2008 yılında, başrollerini Beren Saat ile beraber paylaştığı ve Halit Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı eserinden uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisine başladı.

Bu dizide canlandırdığı Behlül Haznedar karakteri, Tatlıtuğ'a Altın Kelebek Ödülleri'nde "En iyi erkek oyuncu" ödülünü kazandırdı.Kıvanç Tatlıtuğ, Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan'dan bir süre oyunculuk dersleri almıştır.2010 yılında "Ezel" dizisinde, dizinin bitmesine doğru kadroya katıldı ve "Sekiz" adlı yan karakteri canlandırdı. Bunun dışında birkaç reklam filminde de yer aldı.2013 yılında yayına giren Yılmaz Erdoğan'ın çektiği "Kelebeğin Rüyası" adlı filmde yer almıştır. Kıvanç Tatlıtuğ, veremli bir genci canlandırmak için 20 kilo verdiği filmde Yılmaz Erdoğan da o dönem iki şairin hocalığını yapan ünlü şair Behçet Necatigil'i canlandırdı.2013 yılının mart ayında Kıvanç Tatlıtuğ ve İlker Ayrık Akbank reklam filminde rol aldılar.Ailesine çok düşkün olan Kıvanç Tatlıtuğ, iyi derecede İngilizce bilmektedir.Kıvanç Tatlıtuğ, 2014'ün Şubat ayında Star Tv'de oynamaya başlayacak olan, Nermin Bezmen'in romanından uyarlanan Kurt Seyt & Shura adlı dizi film çekimlerine Kocaeli-Kartepe'de 2013 aralık ayında başladı.

Kıvanç Tatlıtuğ'un aldığı ödüller

2009 - 36.Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri, En İyi Erkek Oyuncu (Dram) (Aşk-ı *Memnu)
*2012 - 39.Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri, En İyi Erkek Oyuncu (Dram) (Kuzey *Güney 1. Sezon)
*2013 - Yılın Yıldızları, En Beğenilen Erkek Dizi Oyuncusu (Kuzey Güney)

Film ve Diziler :
*2007 - Amerikalılar Karadeniz´de 2
*2005 - Gümüş
*2008 - 2009 - Aşk-ı Memnu (Dizi)
*2008 - Menekşe ile Halil (Dizi)
*2010 - Ezel
*2010 - Oyuncak Hikayesi 3 (Seslendirme)
*2011 - Kuzey Güney (Dizi)
*2012 - Kuzey Güney Sezon 2 (Dizi)
*2013 - Kelebeğin Rüyası
*2014 - Kurt Seyt & Shura (Dizi)

*2023 - Aile (Dizi)

Etiketler :