Kışın mucizevi meyvesi” limon” : Yatarken ayak tabanına sürülen limonun ne gibi etkileri var?

Kışın mucizevi meyvesi” limon” :  Yatarken ayak tabanına sürülen limonun ne gibi etkileri var?
Çoğunlukla hasta olduğumuzda C vitamini için bolca tüketmeye çalıştığımız limonun pek çok faydası bulunuyor. İşte limonun farklı bir tüketim alanı daha …

Limon, içeriğindeki C vitamini sayesinde immün sistemini (bağışıklık sistemi) destekleyerek cilt sağlığını korurken aynı zamanda bağırsak sağlığı için çok önemlidir. Çok güçlü bir antibakteriyel olan pektin lifi içerir. Bu sayede sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlar. Pektin, iştah kontrolünü sağlayarak kilo vermeye yardım eder. Limonun sağlığa faydaları bunlarla sınırlı kalmaz.Bakın başka ne tür kullanımı varmış:

Ayak tabanına sürülen limon ne işe yarar?

Temizlikten tutun birçok konuda adeta şifa dağıtan C vitamini yönünden zengin limon uyumadan önce ayağın altına sürülmesiyle bağışıklık sisteminin güçlenmesine sebep oluyor. Grip esnasında ayağın altına sürülen limon bağışıklığı güçlendirmesinin yanı sıra, tüm ağrıların ve sızıların sonu oluyor. Ayak altına sürülen limon, kişilerin hastalıklara yakalanmasının önüne geçerek bağışıklık sistemini bir duvar misali örüyor. Vücudumuzda topuk ve ayak bölümleri en hızlı emilimi sağlayan uzuvlarımızdandır. Bu uzuvlara sürülen limon, yaydığı c vitamini ve diğer tüm vitamin minerallerin direkt olarak vücuda karışmasını sağlıyor. Ayak altı ve topuğa sürülen limon, hızlı şekilde bedenimize yayılarak, öksürük soğuk algınlığı gibi birçok problemlerle savaşmamıza yardımı oluyor.

Ayak altına limon nasıl uygulanmalı?

Taze ve dolgun bir limonu ortadan ikiye bölerek bir miktar deniz ya da himalaya tuzu ekleyerek ayak altı ve topuklarınıza sürebilirsiniz. Ayak altına sürdüğünüz limonu dairesel hareketler ile topuğunuza kadar masaj yaparak yaklaşık 10 dakika kadar uyguladığınızda grip enfeksiyonunuzu sorunsuz ve kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirirken, sizi daha dinç ve sağlıklı uyanmanıza sebep olacaktır.

Kaynak:

Etiketler :