Kilometrelerce uzaktaki sevgilileri buluşturan Çin icadı: Uzak mesafe ilişkileri için "öpüşme makinesi"

Kilometrelerce uzaktaki sevgilileri buluşturan Çin icadı: Uzak mesafe ilişkileri için "öpüşme makinesi"
Çin’de bir girişimci, uzak mesafe ilişkilerindeki çiftler için kişilerin öpücük verilerini toplayarak silikon dudaklara yerleştirilen hareket sensörleriyle geçmiş öpücükleri yeniden yaratan bir cihaz geliştirdi. Çin’de satışa sunulan ve kilometrelerce uzaktaki sevgililerin “gerçek” bir öpüşme deneyimi yaşamasını sağlayan “öpüşme cihazı” farklı tepkilerle karşılandı.

Kilometrelerce uzaktaki sevgilinize gerçeğe yakın bir öpücük göndermek ister misiniz? Sıcak, hareketli silikon "dudaklar"a sahip bir Çin cihazı tam da bunu yapmanızı sağlıyor. Cihaz, ülkede tartışma yarattı....

Uzaktaki çiftlerin "gerçek" fiziksel yakınlığı paylaşmasına izin vermenin bir yolu olarak tanıtılan cihaz, CNN’in haberine göre, Çinli sosyal medya kullanıcıları arasında bir anda gündem olmayı başardı. Basınç sensörleri ve aktüatörlerle donatılan cihazın, kullanıcının dudaklarının basıncını, hareketini ve sıcaklığını taklit ederek gerçek bir öpücüğü taklit edebildiği söyleniyor. Öpüşme hareketi ile birlikte kullanıcının çıkardığı ses de iletilebiliyor.

cinli.jpeg

The Guardian’da yer alan habere göre, “uzak mesafe öpüşme makinesi” olarak tanımlanan MUA isimli cihaz, kişinin öpücük verilerini, yaptığı hareketleri, öpüştüğü sırada çıkardığı sesleri ve dudaklarının ısısını kaydederek aynılarını partnerine uzaktayken de yaşatabiliyor.

Pekin merkezli girişimci şirket Siweifushe, kullanıcıların internet uygulaması üzerinden kaydedilen öpücük verilerini indirebileceğini söyledi.

Çin'in devlet tarafından işletilen yayını Global Times'a göre, cihaz Changzhou Mekatronik Teknolojisi Meslek Enstitüsü tarafından patentlendi. Tasarımın önde gelen mucidi Jiang Zhongli'nin Global Times'a aktardığına göre, bu cihazın ilhamı uzaktaki sevgilisini özlemesi ile birlikte geldi.

cincin.webp

Benzer bir icat olan "Kissinger", 2016 yılında Malezya'daki Imagineering Enstitüsü tarafından piyasaya sürülmüştü. Ancak gerçekçi görünen dudaklar yerine dokunmaya duyarlı silikon bir pede sahipti.

Çin'in en büyük çevrimiçi alışveriş sitesi Taobao'da onlarca kullanıcı da, 288 yuan (41 ABD doları) fiyat etiketine sahip cihaz hakkındaki yorumlarını paylaştı. Bir kullanıcı, "eşim ilk başta (uzaktan) öpüşmenin başarılabileceğine inanmadı, bu yüzden onu kullandığında ağzı açık kaldı ... Bu, uzun mesafeli ilişkimiz sırasında ona verdiğim en iyi sürpriz oldu" yorumunu yaptı.

Cihazın yaratıcısı Zhao Jianbo, Covid dönemindeki karantinalarda ilham aldığını söyledi. Jianbo, “O zamanlar bir ilişkim vardı ve kız arkadaşımla bir araya gelemiyordum.” Dedi.

MUA şu an 260 yuana (38 dolar) satılıyor.

Ürünün piyasaya çıkmasından iki hafta sonra 3 binden fazla öpücük makinesi satıldığı, 20 binden fazla sipariş alındığı belirtildi.