Kaybolan Zihinsel engelli çocuk dövülmüş halde bulundu

Kaybolan Zihinsel engelli çocuk dövülmüş halde bulundu
Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde 17 yaşındaki zihinsel engelli M.K., kayıp başvurusu yapıldıktan 23 saat sonra ağaçlık alanda dövülmüş halde baygın olarak bulundu. 

Olay, önceki akşam, Marmara Ereğlisi ilçesinin Dereağzı Mahallesi'nde meydana geldi. Zihinsel engelli kız çocuğu M.K., gece yarısına kadar eve gelmeyince ailesi polise kayıp başvurusunda bulundu. Polis ekipleri arama çalışmaları başlatırken, çevredeki güvenlik kameralarını da mercek altına aldı. Görüntülerden M.K.'nin, bir kişinin kullandığı 3 tekerlekli elektrikli bisiklete bindiğini belirlendi. Kısa sürede de bisikleti kullanan kişinin Hüseyin F. olduğu tespit edildi. Bunun üzerine polisin ulaştığı bisikletin sahibi de bisikleti komşusu Mustafa F.'ye verdiğini söyledi. Mustafa F., gözaltına alındı. İfadesinde, bisikleti en son oğlu Hüseyin F.'nin kullandığını, daha sonra da İstanbul'a gittiğini söyledi.

Suç kaydı var

Ekipler, M.K.'yi kaybolduktan 23 saat sonra evine 4 kilometre mesafedeki ormanlık alanda baygın olarak bulundu. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği, çocuk kendine gelir gelmez, "Bana su verin" dedi. Vücudunda, yüzünde ve bacaklarında darp izleri olduğu belirlenen M.K., ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı. İstanbul polisi tarafından gözaltına alınarak, Marmara Ereğlisi ilçesine getirilen Hüseyin F.'nin 15 ayrı suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı.

DHA

Etiketler :